REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

SHI: Branża jest gotowa, by działać razem

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 11 gru 2015 09:22
SHI: Branża jest gotowa, by działać razem
Przewodniczący Związku SHI - Krzysztof Osipowicz (Bims Plus) oraz Członek Zarządu Marek Kokot (Sanpol).

W pierwszej połowie 2015 roku powstał Związek SHI - Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji I Wentylacji. Przewodniczący Związku Krzysztof Osipowicz (Bims Plus) oraz Członek Zarządu Marek Kokot (Sanpol) opowiadają o zadaniach i celach nowej organizacji.

REKLAMA

Wywiad jest kontynuacją rozmowy "Branża potrzebuje całościowego opisu", która ukazała się na naszych łamach w październiku 2015 roku.


 

- Było już kilka podejść do powołania tego typu organizacji jaką jest Związku Hurtowników Branży Instalacyjnej SHI. Co dotąd utrudniało porozumienie?

Marek Kokot: To prawda, że próby nawiązania współpracy – mniej lub bardziej sformalizowane – między podmiotami działającym aktywnie na rynku już były podejmowane. Jednak dopiero teraz chyba dojrzeliśmy do świadomości, że utworzenie organizacji, której członkowie regularnie spotykają się, działają według określonych zasad, sprawia że nasze wspólne przedsięwzięcia mają większą szansę powodzenia.

Krzysztof Osipowicz: Nigdy nie było między nami wątpliwości co do tego, że nasza branża powinna się wewnętrznie komunikować. Nie było pytania „czy”, ale „jak”. Może coś zaniedbaliśmy, a może początkowo brakowało zaufania, które jest niezbędne by powstała struktura taka, jaką jest Związek SHI. Spotykaliśmy się co jakiś czas przy różnych okazjach i wydarzeniach organizowanych np. przez producentów. Aż pewnego razu stwierdziliśmy, że przecież jesteśmy gotowi na to, by samemu sobie stwarzać takie okazje do rozmów. Pierwszą próbę zorganizowania takiego wewnętrznego spotkania wziął na siebie pan Tomasz Boruc z firmy Onninen. Udało się i to był początek kształtowania się SHI.

- Czy chodziło też o to, by firmy np. producenckie nie decydowały o tym, do kogo trafiają pewne informacje? Byście to Państwo sami mieli wpływ na to jak kształtuje się Państwa rynek?

KO: Raczej dojrzeliśmy do decyzji zbliżenia się do siebie i ustalenia pewnych standardów. Rynek jest w okresie dynamicznych zmian, również za sprawą zmian w komunikacji, która coraz bardziej przechodzi w obszar nowoczesnych technologii. To prowokuje do tego, żeby porozmawiać co my o tym sądzimy, w którym kierunku to będzie się rozwijało, jakie są zagrożenia i szanse dla rynku i dla nas.

- Na jakim etapie organizowania jest Związek?

KO: Jesteśmy bardzo młodą organizacją - zarejestrowano nas w kwietniu. Próbujemy zrobić rzeczy, które są w tej chwili najważniejsze i łatwiejsze do wykonania. Jestem bardzo zbudowany poziomem otwartości i jakością komunikacji, jaką udaje się nam nawiązywać. Pomysłów nie brakuje, ale robimy wszystko stopniowo. Chcemy pokazać że potrafimy działać razem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA