REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

SHI chce rozmawiać o rynku. Zorganizuje spotkanie

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 26 sty 2016 09:11
SHI chce rozmawiać o rynku. Zorganizuje spotkanie
fot. Shutterstock

Powołany w ubiegłym roku Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji SHI planuje organizację konwencji, która będzie miejscem spotkań dla przedstawicieli tych wszystkich branż, na rzecz których działa. O planach SHI rozmawiamy z Ryszardem D'Antonim, Dyrektorem Zarządzającym Związku.

REKLAMA

- Dlaczego SHI zdecydowało się na organizację Konwencji?

Ryszard D'Antoni, Dyrektor Zarządzający Polskiego Związku Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji SHI: Powołany przez znaczącą grupę dystrybutorów branży grzejnej, sanitarnej, instalacyjnej i klimatyzacyjnej związek pracodawców, nazywany w skrócie SHI, szuka formuły włączenia się w integrację rynku. Zaproponowane spotkanie może stać się stałym wydarzeniem łączącym producentów i dystrybutorów.

Nazwaliśmy to spotkanie „1. Konwencją Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego”. Odbędzie się ona w dniach 20 – 21 kwietnia 2016 w hotelu Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą.

- Jako Dyrektor Zarządzający Związku Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE ma pan doświadczenia z innych branż. Jak tam sprawdzają się podobne spotkania?

W analogicznych branżach, takich jak elektrotechniczna, tego typu konwencje sprawdzają się znakomicie. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego, organizowana już od 8 lat, gościła w 2015 roku 180 szefów firm i ich najbliższych współpracowników, w tym 60 firm producenckich.

Wierzymy że i nasz rynek potrzebuje takiego wydarzenia. Jest on dużo większy i obejmuje wiele komplementarnych dziedzin. Nie jest łatwo znaleźć wspólne tematy dla osób zajmujących się kotłami i glazurą. Jednak zarówno handel jak i produkcja ewoluują. Dyskusja na temat przyszłości technologii oraz sposobów docierania do instalatorów i klientów finalnych powinna rozpocząć się teraz i trwać w przyszłości.

- Jaką formułę będzie miała Konwencja?

Jak najbardziej otwartą, chcemy zorientować się czego oczekują uczestnicy. Targi oraz imprezy organizowane przez poszczególne firmy dla swoich partnerów są najczęstszym miejscem spotkań. Nie zastąpią one imprezy, gdzie na neutralnym gruncie wszyscy są obecni w tym samym czasie i w luźnej atmosferze mogą porozmawiać o wszelkich problemach. Oprócz części oficjalnej, przewidujemy dużo czasu na te swobodne rozmowy.

Nie chcemy, aby Konwencja była postrzegana jako spotkanie dystrybutorów, bo takim nie będzie. SHI jest tylko organizatorem, natomiast celem jest lepsza integracja rynku i dyskusja o ważnych, wspólnych sprawach. Postaramy się tak zbudować program, aby każdy znalazł możliwość dowiedzenia się czegoś nowego, a może i wymienić poglądy w ramach grup roboczych.

- Na jakim etapie organizacji wydarzenia jesteście?

Od strony organizacyjnej na bardzo dobrym. Budujemy teraz grono sponsorów oraz kończymy rozmowy z potencjalnymi moderatorami grup dyskusyjnych. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby impreza była udana i zachęciła wszystkich do uczestnictwa w kolejnej. Jesteśmy jeszcze otwarci na wszelkie sugestie i propozycje programowe. Jest to również ostatni moment na stanie się sponsorem tego wydarzenia. Zachęcamy do kontaktu mailowego (dyrektor@shi.net.pl) lub telefonicznego (662157139). Rejestracja, która rozpocznie się za 3 – 4 tygodnie, oraz wszelkie inne informacje dostępne będą na naszej stronie internetowej www.shi.net.pl.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Arkadiusz Kaczanowski.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA