Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Styl transitional w polskich łazienkach? To możliwe!

  • Autor: AK
  • 28 cze 2016 13:23
Styl transitional w polskich łazienkach? To możliwe!

Piękno dawnego wzornictwa zestawione z nowoczesnym sznytem chromowanych i szklanych powierzchni – tak w oszczędnych słowach przedstawić można sedno stylu „transitional”, który jest jednym z dominujących w łazienkach amerykańskich. O możliwościach jego wdrożenia w polskich łazienkach mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

REKLAMA

Dawne wzornictwo zestawione z nowoczesnym formami w chromie i szklanymi powierzchniami – tak przedstawić można sedno stylu „transitional” (z ang. „przejściowy”). Produkty reprezentujące starszą estetykę zyskują nową jakość dzięki połączeniu dekoracyjnych form wyposażenia z eleganckim, subtelnym wykończeniem. Ważnym kryterium jest to, że kwestie estetyczne nie dominują nad funkcjonalnością tego typu pomieszczeń.

Dowiedz się więcej o stylu transitional.

Tradycja na pierwszym planie

Inspiracje klasyką zauważalne w łazienkach w stylu „transitional”, widoczne są przede wszystkim we wzornictwie mebli i ceramiki. Choć powinny wyróżniać się one dużym rozmiarem, należy dobrać je tak, by nie przytłaczały pomieszczenia. Często praktykowanym zabiegiem jest mieszanie faktur, w tym dobór szafek o wykończeniu przypominającym naturalne drewno z połyskującym lakierem i chromowanymi elementami. Dominuje tu wyposażenie w ciepłych odcieniach.

– W łazienkach, łączących styl klasyczny ze współczesnym, możemy pokusić się o zakup eleganckich szafek podumywalkowych, które cechują się pojemnością i jednocześnie – pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni - podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura.

– Warto wybierać modele, w których wykorzystano wodoodporne materiały, np. płytę MDF, gwarantującą długotrwałą solidność mebli oraz zachowanie pożądanej estetyki, nawet gdy w łazience panuje wysoka wilgotność powietrza. W łazience „transitional” sprawdzą się szafki utrzymane w kolorystyce naturalnego drewna, w tym – jasnego dębu sonoma czy ciemnego orzechu virginia. Na tle takiego wariantu doskonale prezentuje się obszerna umywalka – dodaje ekspert.

Dobrym uzupełnieniem pojemnych szafek, przeznaczonych do przechowywania najpotrzebniejszych akcesoriów będzie elegancki fotel oraz – jeśli pozwala na to metraż wnętrza – stylizowana toaletka z lustrem.

Kontrast armatury

Styl „transitional” dopuszcza płynne przejścia nowoczesnego i klasycznego wzornictwa, nie tylko poprzez zestawienia różnych elementów wystroju, ale także w ramach jednej grupy produktów.

Doskonałym przykładem takiego działania jest skontrastowanie różnych modeli armatury łazienkowej. Jeśli decydujemy się na aranżację przestrzeni umywalkowej, wykorzystując inspirację dawnym wzornictwem, idealnym uzupełnieniem nowoczesnych baterii będzie stylizowana armatura, np. z dekoracyjnym uchwytem – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura.

W utrzymanej w podobnej estetyce strefie wannowej sprawdzi się natomiast bateria podłogowa, wyposażona w rączkę natryskową – dodaje ekspert. Kontrastujące warianty zaprojektowane w myśl nowoczesnego designu, np. inspirowane ostrymi liniami geometrycznych kształtów, znajdą zastosowanie w przeszklonych, minimalistycznych kabinach prysznicowych. Zgodnie z ideą łączenia ciepłych odcieni drewna z eleganckimi i surowymi materiałami, wybierając łazienkowe baterie, warto zwrócić uwagę na te wykończone połyskującym chromem - doradza Aneta Dziedzina.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA