Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stylistyka Ceramstic o trendach orientalnych i ludowych w płytkach ceramicznych [wideo]

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 24 wrz 2014 08:43
Stylistyka Ceramstic o trendach orientalnych i ludowych w płytkach ceramicznych [wideo]
Joanna Ciecierska, stylistka w firmie Ceramstic. Fot. Newseria Lifestyle

Marokańskie majoliki oraz rodzime koronki i wycinanki są rozwiązaniem stylistycznym, po które w ostatnim czasie coraz częściej sięgają projektanci wnętrz - uważa Joanna Ciecierska, stylistka w firmie Ceramstic.

REKLAMA

Zauważamy, że w ciągu ostatniego roku nastąpiło wyraźne przenikanie trendu orientalnego, inspiracji tradycyjnymi marokańskimi majolikami do Polski. Majoliki tak naprawdę mogą być na płytkach ceramicznych interpretowane dosyć dosłownie, czyli z przetarciami w różnych kolorach. Ale również mogą być inspirowane w sposób dosyć nowoczesny, czyli już nie na płytkach matowych, ale na płytkach błyszczących.

Spotykamy wzory kontrastowe, na przykład czarno-białe na dużych powierzchniach. Na mniejszych powierzchniach w różny sposób można takie płytki aranżować: na pełnej ścianie, na pełnej podłodze, ale również wykorzystywać je w mniejszej ilości na powierzchniach, na których występują płytki jednolite, np. białe, czarne czy beżowe. Wszystko zależy od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

Motywy orientalne występują również na płytkach inspirowanych betonem na zasadzie ciekawego tatuażu wzorowanego choćby dywanem perskim. Występują również w kolekcjach płytek bardziej kobiecych, w których może być beż czy fiolet. Wówczas takie dekoracje mogą występować na zasadzie ciekawych struktur - również z pięknym połyskiem, choćby perłowym.

Inspiracja folkiem na płytkach ceramicznych może się objawiać pojawieniem się ciekawych dekoracyjnych motywów koronki, haftu ludowego czy ciekawych wycinanek. Mogą występować w różnych kolorach i bardzo pięknie komponować z płytkami, których baza jest inspirowana drewnem.

- Joanna Ciecierska, stylistka w firmie Ceramstic

(źródło: Newseria Lifestyle)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA