Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tomasz Defratyka, Deftrans / fot. Deftrans

O rozbudowie parku maszynowego, budowie nowych obiektów oraz zmianach wewnątrz firmy opowiada Tomasz Defratyka, prezes Deftrans.

REKLAMA

Rok 2012 był w naszej ocenie przełomowy dla firmy. Konsekwentnie rozbudowywaliśmy ekspozycje naszych mebli w salonach łazienkowych, stawiając przede wszystkim na meble z wyższej półki, które wyróżniają się na rynku jakością oraz dbałością o detale. Przykładem są serie „Como”, „Guadix” czy „Fonte”, z których od dawna jesteśmy znani w Europie Zachodniej. W pierwszym kwartale roku 2012 dostosowaliśmy cenowo ofertę tej grupy mebli do oczekiwań odbiorców, co zaowocowało dynamicznym wzrostem sprzedaży. Utwierdziło to zarząd naszej spółki, co do zasadności rozwijania tego segmentu produktów.

Rok 2012, pomimo widocznej stagnacji na rynku, był dla nas bardzo dobry. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników naszej firmy oraz wsparciu ze strony kontrahentów zanotowaliśmy wzrost sprzedaży.

Sądząc po opiniach krążących wśród naszych konkurentów i klientów, uważamy, że rok 2013 nie będzie znacząco gorszy od roku 2012 w naszej branży. Na pewno jednak nie można biernie oczekiwać co przyniesie, lecz trzeba aktywnie przygotowywać się do pokonania ewentualnych trudności i przeszkód, do sprostania rosnącym wymaganiom rynku. Chcemy się rozwijać jako firma i dokładamy wszelkich starań, by tak się stało.

Nadal rozbudowujemy konsekwentnie nasz park maszynowy, co pozwoli nam zwiększyć konkurencyjność produktów. W pierwszym kwartale roku 2013 oddajemy również do użytku nasz nowy magazyn wysokiego składowania klasy „A” z systemem zarządzania WMS. Inwestycja ta znacząco poprawi obsługę logistyczną. Zakładamy dalszy wzrost sprzedaży.

Zreorganizowaliśmy nasz dział handlowy, dzięki czemu jako pierwszy producent mebli łazienkowych w Polsce, możemy pochwalić się dwoma oddzielnym pionami handlowców. Pozwoli nam to w profesjonalny sposób obsługiwać zarówno sklepy specjalistyczne, jak i markety.

Nowe kontakty w dziedzinie eksportu przyniesie udział Deftransu jako wystawcy w marcowych targach ISH we Frankfurcie. Targi te będą z pewnością dobrym barometrem popytu na rynkach zagranicznych, zwłaszcza zachodnioeuropejskich.

- Tomasz Defratyka, prezes firmy Deftrans


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA