REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tworzymy... z odzyskiem energii

  • Autor: AK
  • 20 cze 2016 14:46
Tworzymy... z odzyskiem energii

Bartosz Ścierzyński, z-ca Prezesa ds. Produkcji Instal-Projekt opowiada o rozwiązaniach, które sprawiają, że procesy produkcji grzejników w jego firmie są bardziej ekologiczne.

REKLAMA

Podczas podstawowego procesu produkcji w Instal-Projekt wykorzystujemy endogaz tzw. niebieskie paliwo, które nie uwalnia do atmosfery żadnych szkodliwych związków podczas spalania, co w połączeniu z odzyskiem energii cieplnej do celów ogrzewania pomieszczeń biurowych przekłada się na proekologiczne zachowanie firmy.

Ciepło wytwarzane przez zespół sprężarkowy zasilający zakład w sprężone powietrze jest wykorzystywane do ogrzewania hal produkcyjnych w systemie ogrzewania nadmuchowego. Ciepło wytwarzane podczas procesu lutowania w piecach lutowniczych, także uzyskiwane podczas studzenia grzejników po procesie lutowania, wykorzystywane jest poprzez system wymienników ciepła i nagrzewnic do ogrzewania hal produkcyjnych oraz jako ciepło technologiczne wykorzystywane do podgrzania kąpieli w procesie chemicznego przygotowania powierzchni grzejników przed lakierowaniem.

Dodatkowo nasz zakład wykorzystuje nowoczesne maszyny, jak lasery ciała stałego w procesach cięcia stali, co pozwala obniżyć energochłonność produkcji przez zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną w stosunku do starej technologii cięcia oraz hałas na stanowiskach pracy- wpływa to również na poprawę środowiska pracy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA