REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Uwaga skupiona na ochronie środowiska

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 19 wrz 2016 10:34
Uwaga skupiona na ochronie środowiska
Andrzej Romaniuk, ekspert firmy Duravit
Uwaga skupiona na ochronie środowiska
Uwaga skupiona na ochronie środowiska

Andrzej Romaniuk, ekspert firmy Duravit mówi o tym, jak istotne z perspektywy tej marki są rozwiązania proekologiczne.

REKLAMA

Proekologiczne rozwiązania kojarzą się przede wszystkim z produktami, których zastosowanie pozwoli na oszczędne gospodarowanie wodą. Tymczasem firmy, takie jak Duravit, ochronę zasobów naturalnych mają wpisaną w filozofię swojej działalności.

Oznacza to, że na każdym etapie produkcji, od wyboru materiałów, poprzez metodę produkcji, design, na produkcie finalnym kończąc, uwaga producenta skupiona jest na ochronie środowiska. Dzięki temu Duravit może zaoferować rozwiązania ergonomiczne  i    funkcjonalne, wyróżniające się ponadczasowym wzornictwem, które idealnie wpisują się w ideę łazienki przyjaznej użytkownikom i środowisku.

Dominujący od kilku lat trend na rozwiązania ekologiczne sprawia, że użytkownicy łazienek coraz częściej poszukują rozwiązań przyjaznych środowisku. Uwagę zwracają produkty pozwalające na znaczne oszczędności w zużyciu wody, co ma również przełożenie na wymierne korzyści ekonomiczne – mniejsze zużycie wody to mniejsze rachunki.

Filozofia działania Duravit wykracza dalej aniżeli wprowadzenie na rynek produktu pozwalającego na oszczędne gospodarowanie wodą. Ochrona środowiska, w  przypadku Duravitu, przedsiębiorstwa zlokalizowanego w samym sercu Schwarzwaldu, rozpoczyna się już na etapie wyboru odpowiednich surowców i poddaniu ich procesowi produkcyjnemu, wykorzystującemu technologie uzdatniania wody oraz odzyskiwania ciepła. Do klienta trafia zatem wyrób, który w pełni odpowiada oczekiwaniom stawianym produktom ekologicznym.

Ograniczenie zużycia wody

Miski toaletowe przeznaczone do spłukiwania małą ilością wody to produkty, bez których przyjazna środowisku łazienka nie może się obejść. Duravit proponuje rozwiązania umożliwiające skuteczne spłukiwanie już przy zużyciu 3 l oraz 4,5 l. Jest to możliwe dzięki nadaniu misce odpowiedniego kształtu i zastosowaniu otwartego rantu spłukującego umożliwiającego rozchodzenie się wody w postaci poziomego łuku.

Duravit Rimless, rozwiązanie charakteryzujące się dynamicznym przepływem wody, zapewnia nie tylko skuteczność spłukiwania, ale i sprawia, że powierzchnia jest dokładnie oczyszczona. W uzyskaniu perfekcyjnej czystości sprawdzi się wyposażenie miskitoaletowej w ułatwiającą czyszczenie powłokę WonderGliss. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymanie łazienki w czystości będzie dużo prostsze i co ważniejsze – nie ma konieczności stosowania agresywnych środków czyszczących.

Funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na świadome gospodarowanie zużyciem wody, jest zainstalowanie przycisków z możliwością podwójnego spłukiwania. 

Spłukiwanie bez wody

Nowa generacja pisuarów Duravit została zaprojektowana w ten sposób, aby możliwe było spłukiwanie ich bardzo niewielką ilością wody – 0,5 litra lub bez użycia wody. Z myślą o całkowitej rezygnacji z wody powstały produkty Architec Dry, ME by Starck Dry i Dura Style Dry.

Sprawnie działają one bez żadnych przyłączy wodnych, zaworów i wody. Za prawidłowe funkcjonowanie pisuarów odpowiada specjalny pierścień żelowy w syfonie sprawiający, że nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Zgodnie z zaleceniem producenta wymiana żelu powinna nastąpić po około 7500 użyciach. W tym czasie korzystanie z pisuaru Architec Dry, ME by Starck Dry i Dura Style Dry pozwala na zaoszczędzenie 20 000 l wody.

Oszczędny komfort kąpieli


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA