REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Villeroy&Boch współpracuje z Gesą Hansen

  • Autor: Ryneklazienek.pl/AK
  • 31 maj 2016 12:02
Villeroy&Boch współpracuje z Gesą Hansen

Villeroy & Boch kontynuuje kampanię Bathroom Poetry, w ramach której wraz z ludźmi ze świata mody i designu pokazuje różne spojrzenia na wzornictwo. Tym razem marka do kampanii zaprosiła Gesę Hansen – projektantkę, dla której wyrazem osobowości jest kolor.

REKLAMA

W pierwszej odsłonie kampanii Bathroom Poetry Villeroy & Boch inspirował do poszukiwania stylu wraz z postaciami ze świata mody. W  projekcie wzięli udział:  hołdujący klasyce duet Kaviar Gauche, ceniący nowoczesne formy Kilian Kerner oraz wielbicielka natury Tatiana Patitz. Teraz swoje wnętrze odkrywa Gesa Hansen – niemiecko-duńska projektantka, której styl określają barwy. Hansen dla Villeroy & Boch stworzyła koncepcję kolorystyczną, która zmienia oblicze umywalek oraz wybranych kolekcji wanien. W swoim projekcie artystka urzeczywistniła myśl, że barwy mają moc! Bo jak sama mówi: „Kolory pozytywnie wpływają na nastrój i atmosferę we wnętrzu, a także dają nam poczucie wolności”.

Inspiracje kolorystyczne

Dla Gesy Hansen kolor musi harmonijnie łączyć się z formą. Projektantka swoją koncepcję kolorystyczną stworzyła dla geometrycznych umywalek Artis – okrągłej, owalnej, prostokątnej i kwadratowej. Swoje inspiracje czerpała z natury i zmieniających się pór roku w Paryżu. W ten sposób powstały cztery barwy, odpowiadające czterem porom roku, a każda z nich ma trzy stopnie intensywności: od świeżych zieleni wiosny, przez letnie żółcie i jesienne róże, po zimowe błękity. Paletę kolorów uzupełniają trzy eleganckie odcienie szarości i czerni. Według Hansen: „Nigdzie nie ma piękniejszych i bardziej interesujących kolorów niż w naturze”. Wybór barwy to klucz do stworzenia aranżacji, która będzie harmonijnie współgrać z naszą osobowością i dobroczynnie na nią wpływać.

  • Gesa Hansen

     

    Urodzona w 1981 roku w rodzinie architektów i projektantów artystka uczyła się od najlepszych. Podczas studiów w Paryżu odbyła staż u słynnego architekta Jeana Nouvela. Po ukończeniu Uniwersytetu Bauhaus w Weimarze i Uniwersytetu Nagoya w Japonii pracowała dla kilku pracowni projektowych w Tokio i Paryżu. W 2009 roku zgodnie z rodzinną tradycją stworzyła własną markę The Hansen Family, która projektuje ręcznie robione meble w stylu skandynawskim. Już pierwsza jej kolekcja zdobyła wiele renomowanych nagród w dziedzinie designu. Gesa Hansen święci również triumfy dzięki wybitnym projektom wnętrz pochodzącym z paryskiego studia HFB. W 2015 roku trafiła do grona 200 najważniejszych projektantów na świecie wybranych przez magazyn „Wallpaper”.

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Ale co dokładnie ta Pani zrobiła? Zaproponowała nowe kolory do ceramiki czy do dekoracji. V&B wprowadził to do oferty czy schował do biurka i wysłał do prasy? Bez tych informacji podawanie tego pr-owego newsa jest bez sensu
    • spoza, 2016-06-02 12:40:23

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA