REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W branży zaszły ogromne zmiany

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 04 paź 2016 10:17
W branży zaszły ogromne zmiany
Marcin Jędrzak, właściciel Jędrzak Design

Marcin Jędrzak współpracował z wieloma polskimi producentami oferującymi wyposażenie łazienek, m.in. z marką Besco, dla której stworzył najnowszą kolekcję Assos. W jego ocenie polscy producenci branży wyposażenia łazienek są obecnie w czołówce europejskiego designu.

REKLAMA

- Panie Marcinie, z sektorem wyposażenia łazienek w Polsce jest Pan związany od blisko 17 lat, jak ocenia Pan zmiany, jakie w tym okresie zaszły w tej branży? Czy można mówić o rozwoju polskiego designu użytkowego, właśnie w odniesieniu do produktów związanych z łazienką?
Niewątpliwie zmiany, jakie zaszły w tym czasie w tej branży są ogromne, zresztą nie dotyczy to tylko łazienki, ale całej przestrzeni w jakiej żyje człowiek. W zasadzie ciężko jest bezpośrednio zestawiać ze sobą to, co było kiedyś, z tym, co mamy teraz. Zmieniły się możliwości finansowe Klientów, ich świadomość, oczekiwania, dostęp do informacji, itp., a producenci z kolei muszą konkurować z niezwykle dużą ilością mniejszych lub większych firm. Co jest jednak najważniejsze, dziś w zasadzie wszyscy producenci wyposażenia łazienek mają świadomość tego, jak ważne jest badanie rynku, oczekiwań i potrzeb Klientów oraz wychodzenie im naprzeciw, poprzez poszerzanie i dywersyfikację swojej oferty. W efekcie tego procesu, w sposób naturalny rozwija się więc nasz rodzimy design. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że polscy producenci branży wyposażenia łazienek są obecnie w czołówce europejskiego designu.

- Co w takim razie, Pana zdaniem, przyczyniło się do tak korzystnego rozwoju sytuacji polskich producentów produktów wyposażenia łazienek?
Jak wspomniałem, najważniejsze było to, by producenci uświadomili sobie pewną zmianę w świadomości i możliwościach swoich potencjalnych Klientów. Później proces rozwijał się już w zasadzie sam. Część firm oparła rozwój produktów o własne możliwości i wewnętrzne zaplecze projektowo-technologiczne. Coraz więcej producentów nawiązuje jednak współpracę z projektantami, takimi, jak ja, którzy na co dzień zajmują się właśnie tworzeniem produktów użytkowych. Jeśli Partnerzy potrafią odpowiednio wszystko zorganizować, słuchają siebie nawzajem i korzystają ze swoich wzajemnych doświadczeń, to taka współpraca wpływa najkorzystniej na sytuację producenta na rynku. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o nazwisko, a raczej markę danego projektanta, a bardziej o jego doświadczenie, wiedzę, umiejętność współpracy i tworzenia oryginalnych autorskich projektów.

- Dziękujemy za rozmowę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA