REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wybieramy klej do mozaiki ceramicznej

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 05 maj 2016 17:48
Wybieramy klej do mozaiki ceramicznej
Aneta Rostek ekspert z firmy Sopro opowiada o tym na co należy zwrócić uwagę przy klejeniu mozaiki ceramicznej w łazience. Fot. Archiwum Redakcji

Aneta Rostek, menedżer produktu w Sopro doradza jaki klej najlepiej stosować przy klejeniu mozaiki ceramicznej w łazienkach.

REKLAMA

Różnorodność zastosowań mozaiki ceramicznej (czy to jako detal, czy dominujący motyw aranżacji), a także jej specyfika w postaci wąskich spoin, dużego udziału fug oraz cienkiej warstwy zaprawy, na której jest mocowana sprawiają, że ten rodzaj okładzin wymaga specyficznego podejścia do kwestii klejenia.

Elementy mozaikowe mają wąskie spoiny, co przy ich bardzo wysokim udziale w całości powierzchni wymaga doboru odpowiedniej zaprawy do fugowania. Z tego też powodu, najlepiej stosować takie zaprawy, które umożliwią obie czynności jednocześnie – wybór jednej zaprawy zapobiegnie np. zmianie koloru fugi, jeśli dojdzie do jej wypłynięcia ze szczeliny.

 Stosując zaprawę epoksydową Sopro FEP Plus w kolorze białym możemy kleić i fugować w jednym cyklu, co znacznie ułatwia i przyspiesza prac – podsumowuje Aneta Rostek, menedżer produktu w Sopro.

Montażu mozaiki dokonujemy zazwyczaj raz na bardzo długi czas. Dlatego też, aby móc cieszyć elegancką okładziną przez cały okres jej eksploatacji, na płytki zawsze warto spojrzeć „od drugiej strony” – odpowiednio dobrana zaprawa klejowa to podstawa każdej udanej aranżacji z udziałem ceramiki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA