Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wybieramy skuteczny system hydroizolacyjny do łazienki

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 23 maj 2014 10:42
Wybieramy skuteczny system hydroizolacyjny do łazienki
Jarosław Pacierz, doradca techniczny w firmie Alpol Gips. / fot. Alpol Gips
Wybieramy skuteczny system hydroizolacyjny do łazienki

O tym, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze dobrego systemu hydroizolacyjnego do zabezpieczenia stref mokrych w łazience mówi Jarosław Pacierz doradca techniczny w firmie Alpol Gips.

REKLAMA

Aby cieszyć się bezproblemową eksploatacją obiektów i pomieszczeń budowlanych takich jak łazienka, niezbędna jest profesjonalna ochrona poszczególnych ich części składowych przed niszczącymi skutkami działania wody. Ochrona ta odbywa się poprzez zastosowanie na odpowiednim etapie prac właściwie dobranych materiałów hydoizolacyjnych, a najlepiej kompletnych systemów hydroizolacji jakim jest Alpol Hydro Plus tj. zestawów wyrobów danego producenta. Systemy te najczęściej składają się z następujących elementów:

- zapewniających szczelność na płaszczyznach ścian i podłóg – masy i folie hydroizolacyjne z gruntami, maty uszczelniające,

- gwarantujących szczelność w miejscach newralgicznych, takich jak: połączenia ścian, połączenia ścian z podłogami, dylatacje, wpusty, uszczelnienia rur instalacji wodnych

- taśmy i narożniki uszczelniające, mankiety uszczelniające ścienne i podłogowe, zewnętrznych, sznury dylatacyjne,

- kleje do okładzin, spoiny silikony i masy dylatacyjne.

Wymienione materiały powinny być ze sobą kompatybilne, bardzo dobrze przylegać do podłoża na które mają być stosowane (oczywiście po wcześniejszym odpowiednim jego przygotowaniu), a wbudowane zgodnie z instrukcjami wykonawczymi producenta systemu, powinny zapewnić skuteczne, bardzo trwałe i elastyczne uszczelnienie powierzchni lub pomieszczeń.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA