Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zbigniew Gonsior, Ferro S.A. / fot. Ferro

Zbigniew Gonsior, wiceprezes zarządu Ferro S.A. mówi o konkurowaniu na wymagających rynkach i staraniach o certyfikat EU Ecolabel.

REKLAMA

Dla Ferro najważniejszymi obszarami prowadzenia biznesu,  oprócz Polski, są Czechy, Słowacja i Rumunia. W tych krajach generujemy większość obrotów, dlatego z uwagą obserwujemy ich gospodarki. Liczymy na to, że mając 45% udziały w czeskim rynku będziemy pierwszym beneficjentem ożywienia.

Poza wymienionymi, jesteśmy obecni w około 20 krajach Europy Wschodniej i Zachodniej, dlatego planując dalszą dywersyfikację geograficzną nasza oferta musi być konkurencyjna na wymagających rynkach. W tym celu ubiegaliśmy się o najwyższe europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii - certyfikat EU Ecolabel.

W grudniu 2013 roku 3-letnie starania zakończyły się sukcesem. W rezultacie wnikliwych badań wszystkie zgłoszone produkty osiągnęły zadowalające wyniki, a Ferro stało się pierwszą europejską firmą z Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01, przyznanym w kategorii Armatura sanitarna.

Od stycznia 2014 roku tym prestiżowym wyróżnieniem mogą poszczycić się baterie z kolekcji oszczędzających wodę: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine. Jesteśmy z niego dumni i cieszymy się, tym bardziej, że  udział naszego kraju w składanych wnioskach jest niewielki.

Nadal będziemy rozwijać ten bardzo ważny segment produktów, ponieważ mamy drogą wodę, a cena energii w odniesieniu do zarobków jest w Polsce jedną z najwyższych w porównaniu do krajów europejskich. Przyszłość należy do produktów ekologicznych i energooszczędnych nie tylko ze względu na aspekt ekonomiczny, ale również konieczność ochrony zasobów naturalnych.

Dlatego do naszych inwestycji w ekologię, oprócz baterii i natrysków oszczędzających wodę w ubiegłym roku dołączyły energooszczędne rozwiązania dla instalacji grzewczych dedykowane budownictwu jednorodzinnemu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA