Łazienka z fototapetą – 12 pomysłów na modne ściany

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 18-02-2016 08:31

Nadmorski krajobraz na ścianie wizualnie ociepla małą łazienkę. Proj. Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Z klasycznymi jasnymi płytkami dobrze jest skomponować bardziej wyrazisty dekor – na przykład fototapetę z motywem morskich głębin, zielonej trawy czy zachodu słońca na plaży.

Ściana z fototapetą wprowadza niesamowity klimat. Na przykład wielkoformatowe obrazki w kolorze niebieskim dodadzą aranżacji świeżego klimatu. Wizualnie natomiast ociepli ją fototapeta w ciepłych beżowych odcieniach – np. z widokiem plaży czy nadmorskich wydm. Architekci wnętrz polecają fototapety jako dekoracje łazienki w każdym stylu – zarówno wnętrza małego, jak i dużego.

Zazwyczaj fototapeta zabezpieczona jest szkłem, lub ma formę nadruku na szkle – dzięki czemu obraz ścienny jest świetnie chroniony przed działaniem wody. Fototapetę można więc montować w każdym miejscu łazienki – również wewnątrz strefy prysznica. Świetnie udekoruje ścianę nad wanną – np. obrazkiem z rafą koralową lub kolorowymi rybkami. Ciekawym zabiegiem może być także zamówienie wielkoformatowej wersji ulubionego zdjęcia (np. z wakacji), które będzie można podziwiać w łazience przez cały rok.

Co ważne, fototapeta zapewnia aranżacji oryginalność – kolorowe obrazki lub fotografie trudno będzie spotkać w innych łazienkach. Szklaną powierzchnię ściany łatwo też jest utrzymać w czystości – można ją myć, jak zwyczajne okładziny ceramiczne. Wielki wybór wzorów i nadruków pozwoli stworzyć łazienkę w każdym klimacie. Obrazy ścienne z motywem natury, świeżej zieleni czy kwiatów sprawią, że relaks w łazience będzie jeszcze przyjemniejszy.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE