Mała łazienka z wanną – tak urządzają Polacy

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 08-01-2016 08:00

Naturalne drewno w roli okładziny ścian sprawia, że łazienka jest bardziej przytulna. Proj. Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

W trakcie urządzania łazienki często stajemy przed wyzwaniem: jak zmieścić w niej wannę, gdy pomieszczenie jest małe i nieustawne. Aranżacje z polskich domów pokazują, że nie jest to wcale trudne.

Kiedy nasze wnętrze ma mały metraż, najwięcej trudności może sprawiać rozmieszczenie elementów wyposażenia. Szczególnie często stajemy przed dylematem: wanna czy prysznic? Niewątpliwie zwolennicy długich kąpieli w gorącej wodzie mogą odetchnąć z ulgą – nawet w łazience o trzech metrach kwadratowych powierzchni można zamontować mały model wanny.

W ofercie producentów znajdziemy modele wanien, które mierzą nawet 100 cm długości – tak mała wanna może jednocześnie służyć w łazience jako brodzik prysznicowy – wystarczy dokupić parawan lub zasłonę prysznicową. W małej łazience z powodzeniem zmieści się jednak wanna i o 140/160 cm długości – wystarczy zamontować ją w odpowiednim miejscu. 

Architekci polecają montowanie prostokątnych lub narożnych modeli wzdłuż ściany, co pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni np. na dodatkową szafkę czy pralkę. Dobrym miejscem jest też róg pomieszczenia. Warto stworzyć również szerszy rant wanny, którego powierzchnia stanie się praktyczną półką na odłożenie kosmetyków. Mała łazienka z wanną może więc być wnętrzem nie tylko funkcjonalnym, jak i stylowym.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE