Małe łazienki – 12 pomysłów z polskich domów

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 01-03-2016 08:09

Łazienka w bloku to wnętrze zarazem jasne i przytulne. Proj Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz

Nieduży metraż to spore ograniczenie, jeśli chodzi o urządzenie łazienki w wymarzonym stylu. By wnętrze zyskało przestrzeni, warto zadbać o optyczne powiększenie – jasne kolory, lustra i połyskliwe powierzchnie.

Mała łazienka w bloku może liczyć od ok. 3 do 5 metrów kwadratowych powierzchni. Niewielka przestrzeń to spore wyzwanie aranżacyjne. Polscy architekci doradzają, jak urządzić takie wnętrze, by było nie tylko modne przez lata, ale również optycznie powiększone.

Na małej powierzchni można zmieścić niewielką wannę (np. o 140 cm długości) lub postawić na ergonomiczną kabinę prysznicową – to od nas zależy, która z opcji jest najlepsza. Mała wanna daje możliwość nie tylko dłuższych kąpieli, ale także – w połączeniu z parawanem może służyć jako brodzik prysznica. Natomiast kabina prysznicowa, w zależności od kształtu i rozmiarów, umożliwi nie tylko ożywcze kąpiele pod natryskiem, ale także – oszczędność miejsca w małej łazience.

Optycznemu powiększeniu bez wątpienia służą jasne okładziny ścian – np. białe lub beżowe płytki w połysku. Architekci polecają je głównie ze względu na ponadczasowy charakter. Na tle białej ściany dobrze będą się prezentować meble w każdym kolorze. By natomiast dodać aranżacji małej łazienki głębi, warto zamontować w niej lustra – np. na przeciwległych lub prostopadłych do siebie ścianach. Dzięki temu wyposażenie będzie się w nich odbijać w nieskończoność, a łazienka wyda się o wiele większa.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE