Prysznic w łazience – 12 najlepszych pomysłów

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 14-01-2016 08:42

Narożną kabinę prysznicową zamontowano w sąsiedztwie wanny. Proj. Lucyna Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Strefę prysznica możemy stworzyć w dowolnym niemal miejscu – wykorzystując wnękę w ścianie, kupując parawan nawannowy, tradycyjną kabinę czy tworząc prysznic w stylu walk-in.

Kiedy nasza łazienka jest mała, stworzenie w niej natrysku jest rozwiązaniem bardziej ergonomicznym, aniżeli montaż wanny. Prysznic daje także wiele możliwości udanego relaksu – nowoczesne panele prysznicowe oferują różne opcje. Można skorzystać np. z masażu wodnego na plecy, funkcji sauny czy przyjemnych strumieni z deszczownicy.

Polscy architekci proponują kilka praktycznych pomysłów na stworzenie strefy prysznica. Natrysk można zaaranżować, wykorzystując np. wnękę w ścianie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce i wykorzystać pustą przestrzeń. Dzięki niemu możemy zyskać dodatkową przestrzeń – np. na ustawienie mebli lub pralki. Innym praktycznym pomysłem jest parawan nawannowy – zamontowany na wannie, będzie chronił podłogę przed zachlapaniem wodą. Tworząc rozwiązanie dwa w jednym, w łazience można odbyć zarówno długą kąpiel, jak i szybki prysznic przed wyjściem do pracy.

Do małych łazienek architekci szczególnie polecają narożne kabiny prysznicowe. Dzięki wielu kształtom i rozmiarom, łatwo jest je dopasować nawet do nieustawnego wnętrza w bloku. Prostokątne, asymetryczne lub półokrągłe – każdy z tych kształtów ma swoje zalety. Najważniejszą jest oczywiście mała powierzchnia, jaką zajmuje narożna kabina prysznicowa – dzięki niedużym rozmiarom w łazience jest więcej miejsca.

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE