Prysznic w łazience – 12 pomysłów z polskich domów

Autor: Judyta Kokoszkiewicz | 04-03-2016 08:14

W jasnej łazience strefę natrysku stworzono we wnęce. Proj. Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Kabina do narożnika, parawan nawannowy, czy może prysznic we wnęce? Strefa natrysku może być urządzona na wiele różnych sposobów.

W małej łazience można zastosować kilka rozwiązań: prysznic da się zaaranżować w tradycyjny sposób, montując np. narożną kabinę. Daje ona sporo możliwości aranżacyjnych – w zależności od jej kształtu zamontujemy ją przy ścianie lub w narożniku. Przy okazji, dzięki ergonomicznym kształtom da się zaoszczędzić sporo miejsca i zamontować także inne sprzęty.

Innym wygodnym i ergonomicznym rozwiązaniem jest montaż parawanu nawannowego. Dyskretna szklana tafla sprawi, że w wannie będzie można wziąć nie tylko relaksującą kąpiel, ale także szybki prysznic przed wyjściem do pracy. Parawan skutecznie ochroni podłogę i wyposażenie łazienki przed zachlapaniem. Innym sposobem na strefę natrysku może być prysznic w stylu walki-in. Duża tafla szkła oddziela resztę pomieszczenia od części kąpielowej, a jednocześnie zostaje niemal niewidoczna.

Prysznic stworzony we wnęce to kolejny sposób na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Wykorzystując np. przylegający do łazienki składzik możemy mieć wygodną strefę kąpieli, która pozwoli oszczędzić sporo przestrzeni. Ponadto ściany we wnęce da się wykończyć dowolnymi płytkami w różnych kolorach i stylach.

 

POLECAMY W DZIALEWASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER


Codzienna porcja informacji wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

KATEGORIE