Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

arch. Małgorzata Brewczyńska: ścianki działowe porządkują przestrzeń

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 30 kwi 2014 08:15
arch. Małgorzata Brewczyńska: ścianki działowe porządkują przestrzeń

Jak w domu, w którym do tej pory była tylko jedna łazienka, wydzielić trzy i jeszcze zmieścić drugą kuchnię, radzi arch. Małgorzata Breczyńska.

REKLAMA

Jola i Marek M.@: Od dłuższego czasu odkładamy remont domu (parterowego), bo mamy ogromny kłopot od czego zacząć. Dla dorosłej córki chcemy utworzyć osobne mieszkanie z oddzielnym wejściem, kuchnią i łazienką, tak by mogła prowadzić własne gospodarstwo domowe. Wymyśliliśmy, że obecną łazienkę i gabinet podzielimy ścianami mniej więcej po połowie, tak by od naszej strony (rodziców) powstały dwie łazienki: gościnna (to nasze wielkie marzenie) i codzienna (obie z drzwiami, które istnieją obecnie). Po stronie córki zaś łazienka dla niej i aneks kuchenny (lubi gotować). Sypialnia córki pozostałaby bez zmian, tylko byłoby przebite nowe wejście, a stare usunięte. Mamy wątpliwości, czy na tak małej powierzchni zmieścimy aż „tyle... Ściany można przestawiać, bo wszystkie są działowe. Instalacje są poprowadzone dokładnie tak, jak na załączonym planie. Nie zależy nam na przestronnych łazienkach. Nie lubimy kąpać się w wannie, wystarczą kabiny prysznicowe. Toaleta gościnna może być mikroskopijna (chcemy, żeby była trochę szalona, najlepiej ze szklaną mozaiką w kolorze pomarańczowym). Podobają się nam ściany działowe z przeszkleniami.
Prosimy o pomoc.

Rzut wyjściowy części parteru domu, gdzie planowany jest remont. Rys. Małgorzata Brewczyńska
Rzut wyjściowy części parteru domu, gdzie planowany jest remont. Rys. Małgorzata Brewczyńska


Wydzielenie trzech łazienek, kuchni oraz sypialni na tak niewielkiej powierzchni może się początkowo wydawać rzeczą niemożliwą. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Kilka drobnych zmian w układzie ścianek działowych, dodanie przeszkleń wpuszczających światło dzienne oraz odpowiednio dobrana kolorystyka pozwolą odpowiednio uporządkować tą przestrzeń.

Wariant 1

W pierwszym rozwiązaniu w miejscu dawnej łazienki i gabinetu zmieściła się spora łazienka dla rodziców oraz wygodna łazienka i kącik kuchenny dla córki. W wydzielonej części domu dla córki po lewej stronie znajduje się łazienka z umywalką, WC i dużą kabiną prysznicową. Spore okno pierwotnego gabinetu doświetla kącik kuchenny. Dalej przechodzi się do pokoju, w którym udało się wygospodarować miejsce na kącik sypialniany oraz  strefę relaksu z sofą i TV.
Jednolita grafitowa podłoga od samego wejścia scala strefę komunikacyjną córki. Szarość w połączeniu w turkusem to modne i ciekawe zestawienie. W łazience proponuję szklane drzwi, przez które doświetlona zostanie nie tylko toaleta córki, ale także rodziców, dzięki przeszkleniu w ścianie z prysznicem.
W utrzymanej w ciepłych beżach i brązach łazience rodziców wydzieliłam układem posadzki dwie strefy: strefę umywalki oraz WC z prysznicem.

Trzy łazienki zamiast jednej - trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska
Trzy łazienki zamiast jednej - trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska

Wariant 2


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA