Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

arch. Małgorzata Brewczyńska: w łazience na poddaszu okno jest atutem

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 20 lut 2014 14:07
arch. Małgorzata Brewczyńska: w łazience na poddaszu okno jest atutem

Urządzenie łazienki na poddaszu może sprawiać kłopoty. Jak zaprojektować takie wnętrze podpowiada arch. Małgorzata Brewczyńska

REKLAMA

 A&J@: Przygotowujemy się do wykończenia łazienki na poddaszu (z oknem). Ogólnie mamy zarys koncepcji, gdzie co ustawić, są już nawet porobione instalacje do umywalki, sedesu, wanny i kabiny (załączamy rysunek), jest również zamontowany grzejnik (tuż przy wejściu). Jednak, gdy trzeba dopracować szczegóły, pojawiły się trudności. Nie mamy np. pomysłu na ułożenie płytek (wybraliśmy kolekcję Ren Ceramiki Tubądzin, ale jeszcze nie zrobiliśmy zakupów), a marzy nam się ciekawie zaprojektowana podłoga i ściany z dekorami w kwiaty (mozaika niekoniecznie). Przy ścianie z kominem chcielibyśmy mieć szafkę; wanna raczej asymetryczna z półką na kosmetyki; kabina z płaskim brodzikiem, drzwiami szklanymi i może z wnękami w środku oraz podtynkowym hydromasażem. Prosimy o pomoc.

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w których płytki ceramiczne zwykle grają pierwsze skrzypce. Do wyboru jest bardzo szeroki asortyment płytek w różnych kolorach, wzorach oraz kształtach. Jednak o klimacie i wyglądzie łazienki decydują nie tylko same płytki, ale jeszcze sposób ich ułożenia. Opisywana łazienka znajduje się na poddaszu i jej atutem jest z pewnością okno dachowe, które dostarcza naturalnego światła. Skos w tej łazience determinuje jednak usytuowanie sprzętów łazienkowych. W tym przypadku ich lokalizacja, z uwagi na istniejące wyprowadzenia instalacji, jest bardzo podobna, ale dzięki różnemu układowi płytek, każda z propozycji będzie miała swój niepowtarzalny klimat i charakter.

Łazienka na poddaszu - trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska
Łazienka na poddaszu - trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska

Wariant 1

W pierwszym wariancie proponuję charakterystyczny dywan z ciemniejszych płytek biegnący od umywalki usytuowanej na lewo od wejścia do przeciwległej ściany, na której umieściłabym duże lustro. Ścianę za umywalką można wykończyć ciemnymi płytkami z dekorem kwiatowym na szerokość dywanu na podłodze. Te same płytki dałabym na ścianie prysznica na wprost wanny. Jasny kwiatowy dekor ciekawie zaprezentuje się nad wanną, a dokładnie nad półką przy wannie. Oryginalnym uzupełnieniem tej łazienki będą ciemne meble – czarny MDF lakierowany. Z tego materiału wykonana jest szafka pod umywalką, jak również pionowa szafka na łazienkowe drobiazgi usytuowana na prawo od wejścia.

Wariant 2

Grę kontrastów proponuję w drugim wariancie. Ścianę z umywalkami pokrywają ciemne płytki z kwiatowym wzorem, których kontynuację stanowią ciemne płytki podłogowe biegnące pod szafkami. Prawa część łazienki jest jasna i lekka, dzięki zastosowaniu jasnych płytek z tej kolekcji. Dwie umywalki stoją na długim, biegnącym przez całą ścianę białym blacie, pod którym zmieszczą się wygodne szafki lub szuflady z lakierowanego MDF-u. Kwiatowe płytki będą ciekawym tłem dla białych, lekkich szafek. Nad umywalkami znajduje się lustro w układzie poziomym, również biegnące przez całą długość ściany. Klimatyczne lampy zawieszone nad umywalkami dodadzą smaku łazience. 

Wariant 3


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA