Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

arch. Małgorzata Brewczyńska: w przestronnej łazience można urządzić strefę relaksu

  • Autor: Redakcja portalu Łazienka
  • 11 cze 2014 08:08
arch. Małgorzata Brewczyńska: w przestronnej łazience można urządzić strefę relaksu
arch. Małgorzata Brewczyńska

Jeżeli pozwala na to metraż w łazience można zaplanować atrakcyjny kącik relaksacyjny. Jak funkcjonalnie rozmieścić wyposażenie oraz wybrać styl i kolory radzi arch. Małgorzata Brewczyńska.

REKLAMA

Proszę o pomoc w rozmieszczeniu urządzeń w łazience. Jest to druga łazienka na górze w nowo budowanym domu (pierwsza – mniejsza i z prysznicem – jest na dole). Natomiast w tej łazience chciałabym umieścić: wannę z hydromasażem (najlepiej narożną), umywalkę (pojedynczą lub podwójną), sedes, bidet, szafę zabudowaną, a w niej pralkę (takie są plany). Instalacja elektryczna do wanny z hydromasażem będzie umieszczona pod oknem z lewej strony z możliwością przeciągnięcia na prawą stronę. Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na tę poradę – Elżbieta D.

Spora i przestronna łazienka pozwala zaaranżować ciekawy relaksacyjny kącik w części prywatnej domu. Lokalizacja poszczególnych sprzętów, zastosowane kolory i detale umożliwiają stworzenie trzech wariantów dopasowanych do różnych gustów właścicieli. Minimalizm, kontrasty czy może stonowana prostota? Każde z poniższych rozwiązań uwzględnia wszystkie preferowane przez Panią sprzęty, czyli umywalkę, WC, bidet, wannę oraz miejsce na pralkę.

Trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska
Trzy warianty projektu. Rys. Małgorzata Brewczyńska

Wariant 1

Lekkie i wiosenne rozwiązanie kolorystyczne to moja pierwsza propozycja. Biel połączona z delikatną zielenią i błękitem. Funkcjonalną szafę gospodarczą schowałam po prawej stronie od wejścia. Dla utrzymania lekkości proponuję zamontować z niej drzwiczki ze szkła matowego w aluminiowej oprawie. Na półkach w szafie nad pralką z powodzeniem zmieszczą się środki chemiczne czy ręczniki. Centrum łazienki to współosiowo ustawione z umywalkami WC i bidet. Pasy mozaiki biegnące po podłodze można kontynuować na ścianie z lustrem nad umywalkami. Szklane umywalki ustawione na białym blacie dodadzą lekkości. Wannę obłożyłam delikatną mozaiką, której górna płaszczyzna może pełnić funkcję półki na kosmetyki. Do kształtu wanny nawiązuje półokrągły blat pod umywalki.

Wariant 2

Wersja dla tych, którzy preferują bardziej kontrastowe zestawienia. Tutaj czerń kontrastuje z wyrazistą czerwienią. W wejściowej części łazienki usytuowałam sporą umywalkę na ciemnym blacie. Od wanny oddzielona jest wnęką pełniącą funkcję szafki gospodarczej
z ukrytą pralką oraz miejscem na środki czystości. Na wprost szafy dla kontrastu ustawiłam soczyście czerwoną szafkę na drobiazgi. Podłogę wokół wanny proponuję wyłożyć czarną mozaiką. Czerwień przewija się w całej łazience, przy wannie tworząc półkę na kosmetyki. WC z bidetem nieśmiało wyglądają zza ogniście czerwonej szafki.

Wariant 3

Elementem dekoracyjnym trzeciego rozwiązania jest drewno. To ono łączy strefy i przewija się zaczynając od blatu, przez podłogę, po eleganckie wykończenie szafy gospodarczej. Wejściową część łazienki wypełnia strefa sporej, podwójnej umywalki połączonej drewnianym „dywanem” z WC i bidetem. W dalszej kolejności drewno pojawia się na ścianie po prawej stronie od wejścia w postaci półek nad WC, a w dalszej części zamykając pojemny schowek z pralką,
koszem na bieliznę, środkami chemicznymi oraz dodatkowymi ręcznikami. Subtelnym tłem dla drewna będą płytki w neutralnych odcieniach beżu. W zależności od upodobań, łazienkę ożywić możemy kolorowymi ręcznikami, detalami czy efektownym obrazkiem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA