REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 05 lip 2016 15:10
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?
Bateria łazienkowa: jak wybrać najlepszą?

Urządzając łazienkę często zadajemy sobie pytanie: jak wybrać odpowiednią baterię? Odpowiedź znajdziecie u nas.

REKLAMA

Dostępna na rynku oferta armatury łazienkowej jest niezwykle różnorodna i bogata w zaskakujące formy i nowoczesne usprawnienia techniczne. Możliwości aranżacyjne wydają się niemal nieograniczone. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu przeróżnych kształtów i funkcjonalności? Monika Wojdak,ekspert marki Invena podpowiada, co warto wziąć pod uwagę, aby bateria łazienkowa dobrze służyła nam przez długie lata.

Urządzając łazienkę, wiele uwagi poświęcamy takim elementom jak płytki czy ceramika sanitarna. Jednak aby stworzyć spójne stylistycznie i funkcjonalne wnętrze, nie można zapomnieć o pozostałych elementach jej wyposażenia. Armatura łazienkowa nie tylko stanowi wizualną „kropkę nad i” całej stylizacji, ale też przesądza o wygodzie codziennych czynności higienicznych. Jej dobór nie może więc być przypadkowy.

Wielkość ma znaczenie

Różnorodność baterii łazienkowych nie wynika tylko z ich mniej lub bardziej ozdobnej formy, prostej lub zaokrąglonej linii. Zacząć należy od tego, że istnieje wiele typów baterii w zależności od liczby elementów i sposobu ich montażu, co ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd, ale też wygodę użytkowania. W zależności od liczby otworów niezbędnych do montażu, mamy do czynienia z bateriami jedno-, dwu-, trzy- lub czterootworowymi.

Biorąc natomiast pod uwagę miejsce instalacji, wyróżniamy baterie ścienne i stojące. Te drugie montuje się bezpośrednio na elementach ceramicznych lub na blacie. Decyzję o wyborze typu armatury warto więc podjąć na wczesnym etapie planowania wnętrza, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku umywalkowych baterii podtynkowych.

Wybierając rodzaj baterii, należy koniecznie rozważyć jej wielkość – zarówno pod względem całego pomieszczenia, jak też ceramiki, którą ma obsługiwać – podkreśla Monika Wojdak, Product Managermarki Invena. W przypadku dużych, głębokich umywalek najlepiej sprawdzą się baterie podtynkowe ścienne lub wysokie baterie stojące o długiej wylewce, dobrane tak, by strumień kierowany był na środek i nie rozbijał się o ścianki umywalki. Jeśli natomiast wyposażamy niewielką łazienkę lub wc, wybierzmy zwarte, kompaktowe baterie, które nie będą zawadzały i zapobiegną rozchlapywaniu się wody poza małą umywalkę – dodaje Product Manager marki Invena.

Z praktycznego punktu widzenia

Wyposażenie łazienki ma swoje ściśle określone funkcje, dlatego dobierając poszczególne sprzęty, należy brać pod uwagę przede wszystkim ich niezawodność i komfort użytkowania. W przypadku armatury duży wpływ na jej funkcjonalność będzie miał mieszacz. Najlepiej wybrać baterię wyposażoną w wysokiej jakości mieszacz ceramiczny. Oglądając konkretny egzemplarz, zwróćmy uwagę, czy płynnie się porusza. Przydatną funkcją jest mieszacz dwustopniowy, który pozwala dopasować strumień do aktualnych potrzeb i zapobiega nadmiernemu poborowi wody – radzi ekspert marki Invena.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA