REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czy odpowiednio dbasz o swoją pralkę?

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 18 kwi 2016 15:00
Czy odpowiednio dbasz o swoją pralkę?
Pralki nie wolno przeładowywać. Fot. Shutterstock

Uporczywe plamy na świeżo wypranym ubraniu? Nieprzyjemne zapachy? To wcale nie oznacza, że Twoja pralka jest zepsuta, tylko potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.

REKLAMANawet nowoczesna pralka potrzebuje odpowiedniego taktowania. Obecnie dobrze wyposażony i technologicznie zaawansowany sprzęt posiada wiele funkcji, dzięki którym nasze pranie jest idealnie wyprane i zadbane. Jak zatem dbać o urządzenie, aby służyło nam nawet kilka lat? Oto kilka prostych sposobów, opracowanych przez markę Wirlpool, które pomogą Ci w odpowiedni sposób zadbać o nią i zapewnią jej sprawne działanie na wiele lat. 

1. Ciemne plamy na świeżo wypranych ubraniach? Ich przyczyną jest osad z detergentów zalegający w przewodach pralki przez pranie w zbyt niskich temperaturach.

Aby pozbyć się niechcianych osadów z urządzenia raz na 6 miesięcy używaj sprawdzonych preparatów do czyszczenia pralki. Szybszy sposób? Nastaw program pralki na 90 stopni i włącz ją bez ubrań w środku. Warto też czytać metki na ubraniach i prać je w zalecanych temperaturach.

2. Nie przeładowuj pralki ubraniami - ilość ma znaczenie. Jeśli jednorazowo włożysz do pralki za dużo ubrań, nie dopiorą się odpowiednio.

3. Odpowiednia temperatura w walce z trudnymi plamami? Trawa, krew czy wino potrzebują zdecydowanego traktowania. Ustaw pranie wstępne na 15 stopni, a następnie zasadnicze na 40 stopni. Ta prosta metoda pomoże szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych zabrudzeń.

4. Za dużo piany w Twoim praniu? Zbyt duża ilość detergentu wytwarza duże ilości piany, co nie gwarantuje dokładnego wyprania ubrań. Czytanie zaleceń producenta detergentu i mniejsze dozowanie na pewno się opłaci.

5. Pamiętaj, aby nie zostawić mokrego prania w pralce. Jeśli tak się jednak zdarzy wystarczy włączyć program płukania i dolać płynu do zmiękczania tkanin. Zaoszczędzisz czas na ponownym praniu.

6. Wentylacja ma znaczenie – po praniu zostaw uchylone drzwiczki od pralki, dzięki temu pralka dobrze wyschnie i zapobiegniesz powstaniu grzybów i pleśni wewnątrz.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA