Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czysta łazienka: akcesoria do sprzątania

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 21 lis 2014 08:36
Czysta łazienka: akcesoria do sprzątania
Przy pomocy ściereczek nasączanych do łazienki łatwo usunąć brud, osady i kamień, m.in. z lustra, baterii, umywalki, wanny. Fot. Shutterstock

Sprzątanie łazienki to ciężka praca. Lepiej robić to częściej! Idealne do tego celu są ściereczki nasączone płynem czyszczącym. Wyciągamy jedną z opakowania, przecieramy powierzchnię i wyrzucamy.

REKLAMA

Zarówno w łazience, jak i kuchni warto ich mieć pod ręką kilka rodzajów ściereczek nasączonych płynem czyszczącym. Do ogólnego stosowania polecane są ściereczki uniwersalne, przeznaczone do większości zmywalnych powierzchni w domu.

Powierzchnie specjalne

Niektóre powierzchnie wymagają jednak specjalnego traktowania, np. drewno czy szkło. Wtedy podręczny arsenał do sprzątania uzupełniamy o ściereczki im dedykowane. W łazience przydają się także ściereczki nasączone płynem czyszczącym o właściwościach antybakteryjnych, m.in. do codziennego sprzątania deski sedesowej czy przycisku spłuczki.

Wszystkie są przyjazne dla dłoni oraz paznokci. Nie trzeba nawet zakładać rękawic ochronnych. Po sprzątaniu wyrzuca się do kosza. Ulegają biodegradacji.

Zamiast szmatek

Inspiracją do powstania jednorazowych ściereczek była obserwacja zachowań gospodyń domowych. Okazało się, że większość pań nie lubi moczenia i wyżymania tradycyjnych ścierek. Aby ułatwić sobie sprzątanie, do codziennych, szybkich porządków większość wykorzystuje fragmenty starej bawełnianej odzieży, np. podkoszulków, a po użyciu wyrzuca je do kosza.

Ściereczki jednorazowe mają nad nimi tę przewagę, że są nasączone odpowiednim płynem czyszczącym i nie zostawiają smug. Ze względu na małe wymiary opakowań, łatwo je przechowywać. Obecnie ściereczki jednorazowe są stosowane już w co piątym gospodarstwie domowym.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA