Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czyszczenie parą – skuteczne, bezpieczne, ekologiczne

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 29 lip 2014 08:03
Czyszczenie parą – skuteczne, bezpieczne, ekologiczne
Silny strumień pary czyści gładkie powierzchnie, a także dociera w głąb szczelin i zakamarków. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Fot. Kärcher

Czyszczenie z użyciem niewielkiej ilości wody i bez detergentów może być skuteczne. Przy użyciu parownic, czyścików i mopów parowych, powierzchnie w naszym domu będą higienicznie czyste.

REKLAMA

Urządzenia do czyszczenia parą zdobywają coraz więcej zwolenników, a na rynku pojawiają się nowe, praktyczne modele.

Jak to działa?

Do wyboru mamy urządzenia wielofunkcyjne – parownice czyszczące wszelkie powierzchnie, a także małe, poręczne czyściki do codziennego sprzątania, jak również mopy parowe do czyszczenia podłóg. Na czym polega przewaga czyszczenia parą nad tradycyjnym myciem i sprzątaniem? Przed wszystkim jest wygodne, oszczędne i przyjazne dla środowiska. Nie ma potrzeby używania dużej ilości wody – wystarczy napełnić zbiornik (o poj. 0,3-1,2 l), nie trzeba też używać detergentu czy środka dezynfekującego (chociaż najnowsze urządzenia oferują też taką możliwość). Do czyszczenia wystarczy gorąca para wodna, o minimalnej wilgotności, dostarczana pod wysokim ciśnieniem przez specjalne dysze. Silny strumień pary czyści gładkie powierzchnie, a także dociera w głąb szczelin i zakamarków. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Gorąca para neutralizuje bowiem bakterie, grzyby i roztocza. W przypadku niektórych urządzeń parowych, producenci proponują dodanie do wody środka dezynfekującego, oferowanego w zestawie z czyścikiem.

Czyszczone powierzchnie lśnią czystością i są bezpieczne; dzieci mogą bez obaw dotykać blatów czy sanitariatów, albo bawić się na podłodze w kuchni. Czyszczenie parą do doskonałe rozwiązanie także dla alergików: para wiąże kurz, a podczas sprzątania już zawsze mogą obywać się chemicznych środków czyszczących.

Para bezpieczna i skuteczna

Wytwarzana przez urządzenia czyszczące para jest nie tylko przyjazna i bezpieczna, ale także skuteczna. Doskonale radzi sobie nawet z przypalonym tłuszczem czy osadem kamiennym. Podczas czyszczenia parą nieprzyjemne zapachy są neutralizowane, a na czyszczonych powierzchniach nie pozostają smugi i zacieki. Dobierając odpowiednie końcówki z zestawu akcesoriów możemy przy pomocy parownicy wyczyścić niemal wszystkie powierzchnie w łazience oraz kuchni, a nawet meble w salonie. Korzystając z dyszy ręcznej wyczyścimy m.in. blaty, okładziny, sanitariaty, drzwi prysznicowe, a nawet armaturę, w kuchni natomiast np. powierzchnie urządzeń AGD. Specjalne końcówki umożliwiają bezpieczne mycie chromowanych baterii oraz skuteczne czyszczenie fug, spoin silikonowych. Do codziennego sprzątania mniejszych powierzchni warto zaopatrzyć się w poręczny czyścik: umyje lustro, szybę, drzwi prysznicowe, przyda się także w kuchni. Para świetnie wyczyści podłogi, a komfort pracy zapewnią parownice z dyszami podłogowymi lub mopy parowe.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA