REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dbaj o zęby: postaw na pomocne akcesoria

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 kwi 2017 10:14
Dbaj o zęby: postaw na pomocne akcesoria
Fot. Philips
Dbaj o zęby: postaw na pomocne akcesoria

Dbanie o higienę jamy ustnej wydaje się proste, jednak często możemy popełniać błędy, z których nie zdajemy sobie sprawy. Z pomocą przychodzą szczoteczki soniczne i irygatory wodne.

REKLAMA

Innowacyjna technologia soniczna Philips Sonicare zamienia pastę do zębów w natleniony, delikatnie spieniony płyn i kieruje go między zęby, na tylne powierzchnie zębów oraz miejsca wzdłuż linii dziąseł, gdzie gromadzi się płytka bakteryjna. Dzięki temu rozwiązaniu Philips Sonicare DiamondClean usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, a w dodatku efekt w postaci bielszych i czystszych zębów można poczuć już po tygodniu stosowania.

Z kolei delikatniejszy nacisk na zęby i dziąsła niż w przypadku szczoteczki manualnej pozwala dłużej cieszyć się mocnymi i zdrowymi zębami. Dla osób, które mają problemy z odpowiednim czasem mycia zębów w szczoteczce wbudowany jest timer, tzw. Quadapacer, który po 30 sekundach pracy sygnalizuje konieczność zmiany czyszczonej części jamy ustnej, odliczając przy tym zalecane dwie minuty mycia zębów.

Równie ważne co szczotkowanie jest czyszczenie przestrzeni zębowych i tu najpopularniejszym sposobem jest nitkowanie zębów, ale są też alternatywy. – Czasami zdarzają się oporni pacjenci, tacy których nijak nie udaje się przekonać do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Może robiliby to szczoteczką międzyzębową, ale mają za ciasne przerwy między zębami, a nitka dentystyczna jest dla nich nie do przejścia. Takim pacjentom zwykle polecam urządzenie Philips Sonicare Airfloss – mówi dr Michał Ganowicz.

Urządzenie Philips Sonicare AirFloss także korzysta z technologii sonicznej, kierując z dużą prędkością mieszaninę powietrza i mikrokropelek między zęby w celu usuwania płytki nazębnej i osadu bakteryjnego. Pacjenci, którzy stosowali urządzenie Airfloss odczuli poprawę zdrowia dziąseł już po 2 tygodniach stosowania.

A co zyskujemy dzięki odpowiedniemu dbaniu o higienę jamy ustnej? Przede wszystkim utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej zapobiega próchnicy i chorobom przyzębia. Jest jednak sporo więcej, mniej oczywistych plusów. - Patrząc oczami lekarza dentysty: jeśli pacjent dba o higienę, nie ma nieprzyjemnego zapachu z ust. Poza tym, łatwiej możemy u niego zdiagnozować problem. Wypełnienie pacjenta ze złą higieną szybko będzie wymagało wymiany, przy tym prawie zawsze pacjent będzie uważał, że to wina dentysty… Takie przykłady można mnożyć jeszcze długo – zauważa dr Michał Ganowicz. Nie można zapomnieć jeszcze o jednym aspekcie – czyste i zadbane zęby składają się na nasz uśmiech oraz dodają pewności siebie. Warto co rano budzić się z pięknym uśmiechem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA