REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 kwi 2017 13:37
Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa
Fot. Philips
Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa
Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa
Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa
Depilacja światłem: przeczytaj, jak to działa

Dla dużej ilości kobiet depilacja stanowi nieodłączny element codziennej pielęgnacji. Depilacja światłem pomoże zmniejszyć częstotliwość zabiegów usuwania owłosienia.

REKLAMA

Firma Philips dokłada starań, by opracowywać inteligentne technologie i innowacyjne produkty do pielęgnacji urody, które doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, zapewniając widoczne efekty i pozwalając kobietom każdego dnia odkrywać swoje piękno. Bez względu na preferowaną metodę usuwania niechcianego owłosienia – golenie maszynką lub golarką, depilacja kremem lub woskiem – wszystkie kobiety łączy jedno pragnienie: cieszyć się nieustannie gładką skórą bez odrastających włosków między kolejnymi zabiegami.

Dane z badania Global Beauty Index z 2016 r., w którym ankietowano ponad 11 tys. kobiet z całego świata, wykazały, że depilacja stanowi dla wielu z nich nieodłączny element codziennej pielęgnacji, a 45% kobiet na świecie codziennie usuwa niechciane owłosienie (1). Jest to dla kobiet istotny krok w pielęgnacji ciała, na który poświęcają dużo czasu.

Produkty z serii Philips Lumea wykorzystują innowacyjną technologię intensywnego światła pulsacyjnego (Intense Pulsed Light, IPL), która przerywa naturalny cykl odrastania włosów. Technologia IPL marki Philips została opracowana we współpracy z naukowcami i dermatologami w ciągu kilkunastu lat badań, a jej skuteczność została klinicznie potwierdzona u ponad 2000 kobiet.

Dlaczego filtr w urządzeniu IPL powinien być jak najbardziej czerwony?

Urządzenia wykorzystujące do depilacji impulsy świetlne (IPL) wyposażone są w lampę błyskową, która emituje UV, niebieskie, zielone, żołte, pomarańczowe i podczerwone wiązki światła. Wszystkie one są wyzwalane podczas jednego błysku, jednak tylko światło pomarańczowe, czerwone i podczerwone może wniknąć w skórę na tyle głęboko, aby skutecznie oddziaływać na cebulki i zahamowywać odrost włosa.

Pozostałe wiązki światła (UV, niebieskie, zielone i żołte) są absorbowane przez płytsze warstwy skory (naskorek) i mogą wywoływać efekty uboczne. Z tego powodu urządzenia Philips Lumea są wyposażone w pomarańczowe i czerwone filtry, ktore absorbują wiązki UV, niebieskie, zielone i żołte, przepuszczając jedynie skuteczne i bezpieczne wiązki z zakresu pomarańczy, czerwieni i podczerwieni.

Philips Lumea kieruje impulsy światła do cebulek włosów, w rezultacie czego włosy w naturalny sposób wypadają, a proces ich odrastania zostaje zahamowany. Po 3 pierwszych zabiegach możesz zauważyć już 92% redukcji owłosienia (2)! Prosty i delikatny zabieg z Philips Lumea zapobiega odrastaniu włosków, zapewniając piękną i gładką skórę na długo. Delikatne impulsy światła stosowane regularnie pozwalają zachować jedwabistą gładkość skóry nawet do 8 tygodni. Czas między zabiegami może się różnić w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosów.

(1) Źródło danych: Philips Global Beauty Index 2016

(2) Modele z serii Philips Lumea Presige BRI956, BRI953, BRI950. Przy przestrzeganiu zalecanego harmonogramu zabiegów; efekt mierzony na łydkach po 3 zabiegu, indywidualne wyniki mogą się różnić.

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA