REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Domowe kosmetyki: odmładzające oliwki po kąpieli

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 27 kwi 2015 08:16
Domowe kosmetyki: odmładzające oliwki po kąpieli
Własnoręcznie zrobioną oliwkę warto stosować np. po kąpieli w wannie. Fot. Shutterstock

Oliwka do ciała to bardzo prosty kosmetyk do zrobienia w domu. Przepięknie pachnie i rzeczywiście działa! Do jej przygotowania potrzebne są olejki aromaterapeutyczne.

REKLAMA

Oliwki pielęgnują, rozświetlają i odmładzają skórę, a także pomagają walczyć ze stresem. To w 100% naturalne kosmetyki, świetne do stosowania po kąpieli. Oliwki, które przygotowujemy w domu powinny być przechowywane w szklanych butelkach, najdłużej przez trzy miesiące.

Oliwka piękności

olejek geraniowy 2 krople
olejek pomarańczowy 8 kropli

Olejki dodajemy do 100 ml bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Stosować codziennie wieczorem.

Oliwka o właściwościach odmładzających i przeciwstresowych

olejek pomarańczowy 4 krople
olejek geraniowy 3 krople
olejek drzewa różanego 3 krople

Olejki dodać do 100 ml bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Stosować wieczorem.

Oliwka o działaniu odżywczym i odprężającym

5 kropli olejku grejpfrutowego
5 kropli olejku geraniowego

Olejki dodajemy do 100 ml bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Stosować wieczorem.

Oliwka o działaniu rozświetlającym i wyciszającym

olejek cytrynowy 4 krople
olejek różany 3 krople
olejek neroli 3 krople

Olejki dodajemy do 100 ml wody albo bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Tak przygotowana oliwka, stosowana wieczorem na twarz i szyję odmłodzi i odpręży naszą skórę.

Warto wiedzieć

♦ Do zabiegów i preparatów należy używać substancji naturalnych i najwyższej jakości, pozbawionych dodatków syntetycznych.
♦ Syntetyczne zamienniki olejków eterycznych nie spełniają roli pielęgnacyjnej. Należy więc szukać na olejach i olejkach nazw według systemu INCI.
♦ Należy unikać zabiegów z użyciem olejków cytrusowych, gdy planujemy kąpiele słoneczne.
♦ Nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!

  • Nasz ekspert 

    Dr Iwona Konopacka-Brud - absolwentka Politechniki Warszawskiej. Tytuł Doktora Nauk Technicznych uzyskała w Instytucie Chemii Przemysłowej. Pracownik naukowy Instytutu, od 1991 r. kierownik Laboratorium Badawczego, a od 2006 r. Dyrektor do Spraw Badawczych Pollena-Aroma.
    Stworzyła markę Dr Beta – serię kosmetyków naturalnych opartych o substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych oraz receptury aromaterapeutyczne, w których stosowane są olejki.
    Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz redaktor naczelna czasopisma naukowego „Aromaterapia”. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA