REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drzwi do łazienki (i w łazience): postaw na systemy przesuwne

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 paź 2016 12:25
Drzwi do łazienki (i w łazience): postaw na systemy przesuwne
Przesuwne drzwi pomagają oszczędzić przestrzeń i w ciekawy sposób oddzielić od siebie pomieszczenia lub wydzielić strefy w obrębie jednego wnętrza. Fot. Häfele

Dają większe możliwości aranżacji przestrzeni, ułatwiają łączenie pomieszczeń, są przy tym synonimem bezpieczeństwa i wygody. Systemy przesuwne łączą wiele zalet - nie dziwi więc, że tego typu drzwi cieszą się coraz większą popularnością.

REKLAMA

Systemy przesuwne to przede wszystkim wygoda, którą można indywidualnie dostosować do swoich potrzeb. Takie drzwi mogą się przesuwać w poziomie lub pionie, przed oraz wewnątrz korpusu meblowego, lub działać w systemie mieszanym. Dostępne są też specjalne amortyzatory, umożliwiające lekkie, łagodne i ciche zamykanie nawet dużych i ciężkich drzwi przesuwnych – mówi Jakub Malinowski, specjalista ds. okuć meblowych firmy Häfele.

Wygodę drzwi przesuwanych coraz częściej odkrywają osoby starsze i niepełnosprawni.
Powód jest prosty – z punktu widzenia ergonomii łatwiej jest przesuwać niż otwierać. Co ważne, to również wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – przesuwając drzwi nie przytrzaśniemy palców w zawiasie, co ma znaczenie, gdy w domu mieszkają dzieci.

Systemy przesuwne mogą zmieniać funkcjonalność mebli, a nawet całych pomieszczeń – zarówno tych dużych, jak i niewielkich. W małych wnętrzach, gdzie oszczędzamy każdy metr cennej przestrzeni, pozwalają zaoszczędzić miejsce. W niektórych miejscach na tradycyjne drzwi po prostu nie ma miejsca - po otwarciu wzajemnie się blokują i utrudniają przejście – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert ds. okuć budowlanych firmy Häfele. – Podstawową zaletą drzwi przesuwnych jest ich funkcjonalność – dodaje.

Systemy przesuwne dobrze sprawdzają się również w łazienkach, zwłaszcza z ograniczonym metrażem. Zastosowanie tego typu drzwi prysznicowych pozwala zyskać trochę dodatkowej przestrzeni i ułatwia otwieranie prysznica.

Systemy drzwi przesuwnych zapewniają wysoką estetykę. Ciekawym przykładem jest zastosowanie szkła pomiędzy pomieszczeniami. – Szkło to popularny i coraz chętniej wykorzystywany materiał w wykańczaniu i aranżacji wnętrz. Dobrze współpracuje ze wszystkimi stylami, przy czym dodaje lekkości. Co ważne spełnia przy tym swoją funkcję, ale nie odgradza od siebie całkowicie poszczególnych pomieszczeń - zauważa Rafał Osiński. To również bardzo wdzięcznym materiał - na taflach można wykonać dowolne wzory czy napisy – dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również budynkach biurowych. Szkło łatwo utrzymać w czystości, dlatego takie drzwi nie tracą swojego funkcjonalnego znaczenia.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA