REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 12 sie 2016 16:28
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Białe drzwi wewnętrzne do łazienki Versano z tulejami wentylacyjnymi w dolnej części skrzydła, poziomymi zdobieniami i dyskretnym, niewielkim przeszkleniem. Fot. Invado
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze
Drzwi do łazienki: wybieramy najlepsze

Drzwi do łazienki są nie tylko strażnikami intymności w tym pomieszczeniu, ale pełnią również istotną funkcję aranżacyjną.

REKLAMA

Łazienka we współczesnych domach i mieszkaniach to nie tylko pomieszczenie sanitarne. To również – a może przede wszystkim – domowy azyl, prywatna przestrzeń, gdzie odpoczywamy od codziennego zgiełku lub motywujemy się do działania w senne poranki. A intymność zapewnią nam dobrze dobrane drzwi wewnętrzne.

Łazienka jest najbardziej prywatnym miejscem w całym domu, a drzwi do łazienki pełnią rolę strażnika tej prywatności. Właściwie dobrane powinny być kropką nad i w aranżacji tego intymnego zakątku, a także spełniać praktyczne wyzwania, jakie stawia przed nimi wymagająca przestrzeń łazienki.

Przede wszystkim, pamiętajmy o wilgoci, panującej w pomieszczeniu. Wybierając drzwi do łazienki, które są drewniane lub fornirowane, zwróćmy uwagę na to, czy zostały odpowiednio zabezpieczone. Wilgoć w łazience wymaga od nas również zapewnienia dostatecznego dopływu powietrza. Dlatego też, drzwi do łazienki powinny gwarantować należytą wentylację.

Wybrać możemy, niegdyś bardzo popularne, kratki wentylacyjne lub bardziej estetyczne tuleje czy eleganckie podcięcia u dołu drzwi, wpisujące się w oszczędną stylistykę wnętrz. Przed wtargnięciem nieproszonych gości do łazienki, ochronią nas z kolei zamki. Tutaj możemy zdecydować się na tradycyjny zamek na kluczyk, wkładkę z pokrętłem łazienkowym lub zamek magnetyczny, mniej awaryjny od tradycyjnych rozwiązań. Ważne, aby zamek miał opcję otwarcia od zewnątrz, pozwalający na szybkie dostanie się do środka, w razie ewentualnego wypadku w łazience. 

Jeżeli prywatność jest dla nas priorytetem, wybierajmy drzwi do łazienki pełne lub o przeszkleniach z nieprzeziernego szkła. Przeszklone drzwi w łazienkach to efektowny sposób na dodatkowe doświetlenie pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku małych, ciemnych łazienek, pozbawionych okien. Możemy zdecydować się na niewielkie wstawki ze szkła – modne są geometryczne elementy o prostych liniach i kątach - większe przeszklenia, albo drzwi szklane w całości.

W przypadku tego ostatniego rozwiązania, możemy pokusić się o transparentną powierzchnię, trochę na przekór prywatności w łazience. Rozwiązanie to spodoba się odważnym osobom, sprawdzając się idealnie wówczas, gdy łazienkę połączono z sypialnią małżeńską na wzór modnych master bedrooms.

Stylistykę drzwi wewnętrznych dobieramy zarówno do aranżacji łazienki, jak i charakteru pomieszczeń z nią sąsiadujących – najczęściej holu, przedpokoju lub sypialni. Najlepiej, aby harmonizowały z obiema przestrzeniami.

Popularność skandynawskich wnętrz i tęsknota za naturą udzielają się także łazienkom, dlatego na czasie są drzwi drewniane lub z drewnianym dekorem. Z drugiej strony, w dalszym ciągu pożądany jest minimalizm. Nieprzerwana moda na oszczędną estetykę faworyzuje geometryczne wzory i gładkie powierzchnie, w tym duże przeszklenia. W najbliższym sezonie, kolorystyka drzwi łazienkowych będzie nawiązywać do najmodniejszych barw płytek ceramicznych. Niepodzielnie królować będą ziemiste barwy w palecie brązów, szarości i zieleni.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA