REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drzwi do łazienki - wybierz model ze szklanym skrzydłem

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 07 wrz 2016 14:42
Drzwi do łazienki - wybierz model ze szklanym skrzydłem
Łazienka ze szklanymi drzwiami wejściowymi Amber. Fot. Invado
Drzwi do łazienki - wybierz model ze szklanym skrzydłem
Drzwi do łazienki - wybierz model ze szklanym skrzydłem

Szklane drzwi do łazienki pozwalają doświetlić wnętrze, są efektowną, nowoczesną dekoracją, a przy tym dają poczucie intymności.

REKLAMA

Trudno wyobrazić sobie przestrzeń łazienki, pozwalającą zachować intymność oraz komfort bez drzwi wewnętrznych. I choć część architektów przekonuje do idei domowego open space’u, w praktyce nie jest to często wybierane rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli pod jednym dachem mieszka więcej osób.

Po co mi drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne pozwalają w funkcjonalny sposób podzielić nasze mieszkanie na strefy. Oddzielić te dostępne dla wszystkich, jak salon, kuchnia czy jadalnia, od tych, w których chcemy czuć się wyjątkowo intymnie, jak w łazience. Użytkowość to podstawowa, ale nie jedyna rola drzwi wewnętrznych. Równie ważna jest ich funkcja dekoracyjna, co nie znaczy jednak, że drzwi mają być tym elementem domowego designu, który na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę, przyćmiewając pozostałe sprzęty.

Drzwi do nowoczesnych wnętrz

Jeśli przy urządzaniu naszego wnętrza stawiamy na lekkość i nowoczesność, a jednocześnie praktyczność, wyborem numer jeden będzie zastosowanie drzwi szklanych lub z dużą ilością przeszkleń. Czym one się różnią? Drzwi szklane nie mają drewnianej ramy. Skrzydło to po prostu tafla szkła o zróżnicowanym stopniu przezroczystości. Drzwi przeszklone natomiast posiadają ramę, w której osadzona jest szyba. W zależności od modelu przeszklenie stanowi mniejszą lub większą część skrzydła - wyjaśnia Adam Hucz z firmy Invado, producenta drzwi wewnętrznych. Taki rodzaj skrzydeł to drzwi, których nie widać. Ale nie dlatego, że nic nie wnoszą do wystroju wnętrza. Wręcz przeciwnie. Są jego ozdobą i zwiększają walory użytkowe.

Drzwi szklane

Drzwi szklane to idealne rozwiązanie do wnętrz, które chcemy doświetlić, ponieważ pozwalają swobodnie rozprzestrzeniać się światłu. Są idealnym rozwiązaniem do przestrzeni łazienek, w których dostęp światła dziennego jest często znikomy. Dostępne są w różnym stopniu przezroczystości, dzięki czemu sprawdzą się także w pomieszczeniach, od których oczekujemy intymności. W tym przypadku zamiast szyby przezroczystej możemy wybrać szybę satynową, mleczną, która nie pozwala dostrzec co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

Wewnętrzne drzwi szklane Amber to aż dwanaście modeli o różnym stopniu przezroczystości i unikatowym wzornictwie. Zarówno nowoczesnym, minimalistycznym, jak i bardziej zdobnym, bogatym w ornamenty. Dzięki temu każdy, kto chciałby mieć drzwi szklane, wybierze te dla siebie najlepsze – podkreśla A. Hucz z Invado.

Czy to bezpieczne?

Drzwi szklane produkowane są ze specjalnego szkła hartowanego, które jest aż siedmiokrotnie odporniejsze na stłuczenia od tradycyjnej tafli. Nawet jeśli dojdzie do jego rozbicia – choć o to niezwykle trudno, szyba rozsypie się na drobne kawałki o zaoblonych krawędziach. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, również do domu, w którym mieszkają dzieci.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA