REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 15 wrz 2016 11:14
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Urządzając łazienkę możemy wybierać wśród wielu rozwiązań. Najlepiej zdecydować się na takie, które zapewnią komfort, a przy tym będą przyjazne zarówno dla naszego portfela, jak i środowiska. Fot. Duravit
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku
Ekologiczna łazienka: wybieraj rozwiązania przyjazne środowisku

Urządzając łazienkę wybierajmy rozwiązania, które są zarówno komfortowe, jak i ekologiczne.

REKLAMA

Dominujący od kilku lat trend na rozwiązania ekologiczne sprawia, że użytkownicy łazienek coraz częściej poszukują rozwiązań przyjaznych środowisku. Uwagę zwracają produkty pozwalające na znaczne oszczędności w zużyciu wody, co ma również przełożenie na wymierne korzyści ekonomiczne – mniejsze zużycie wody to mniejsze rachunki.

Filozofia działania Duravit wykracza dalej aniżeli wprowadzenie na rynek produktu pozwalającego na oszczędne gospodarowanie wodą. Ochrona środowiska, w  przypadku Duravitu, przedsiębiorstwa zlokalizowanego w samym sercu Schwarzwaldu, rozpoczyna się już na etapie wyboru odpowiednich surowców i poddaniu ich procesowi produkcyjnemu, wykorzystującemu technologie uzdatniania wody oraz odzyskiwania ciepła. Do klienta trafia zatem wyrób, który w pełni odpowiada oczekiwaniom stawianym produktom ekologicznym.

Rozwiązania ograniczające zużycie wody

Miski toaletowe przeznaczone do spłukiwania małą ilością wody to produkty, bez których przyjazna środowisku łazienka nie może się obejść. Duravit proponuje rozwiązania umożliwiające skuteczne spłukiwanie już przy zużyciu 3 l oraz 4,5 l. Jest to możliwe dzięki nadaniu misce odpowiedniego kształtu i zastosowaniu otwartego rantu spłukującego umożliwiającego rozchodzenie się wody w postaci poziomego łuku.

Duravit Rimless, rozwiązanie charakteryzujące się dynamicznym przepływem wody, zapewnia nie tylko skuteczność spłukiwania, ale i sprawia, że powierzchnia jest dokładnie oczyszczona. W uzyskaniu perfekcyjnej czystości sprawdzi się wyposażenie miski toaletowej w ułatwiającą czyszczenie powłokę WonderGliss. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymanie łazienki w czystości będzie dużo prostsze i co ważniejsze – nie ma konieczności stosowania agresywnych środków czyszczących. Funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym na świadome gospodarowanie zużyciem wody, jest zainstalowanie przycisków z możliwością podwójnego spłukiwania.  

Pisuary – spłukiwanie bez użycia wody

Nowa generacja pisuarów Duravit została zaprojektowana w ten sposób, aby możliwe było spłukiwanie ich bardzo niewielką ilością wody – 0,5 litra lub bez użycia wody. Z myślą o całkowitej rezygnacji z wody powstały produkty Architec Dry, ME by Starck Dry i Dura Style Dry. Sprawnie działają one bez żadnych przyłączy wodnych, zaworów i wody. Za prawidłowe funkcjonowanie pisuarów odpowiada specjalny pierścień żelowy w syfonie sprawiający, że nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Zgodnie z zaleceniem producenta wymiana żelu powinna nastąpić po około 7500 użyciach. W tym czasie korzystanie z pisuaru Architec Dry, ME by Starck Dry i Dura Style Dry pozwala na zaoszczędzenie 20 000 l wody.  

Oszczędny komfort kąpieli w wannie

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii i poszukiwania takich rozwiązań, które przy zachowaniu komfortu użytkownika pozwolą jednocześnie na oszczędność wody w nowoczesnej łazience nie musimy rezygnować z wanny na rzecz instalacji prysznica. Proponowane przez Duravit wanny z serii D-Code oraz Starck, o długości 160 cm, stanowią idealne rozwiązania dla tych wszystkich, którzy cenią sobie komfort kąpieli. Ich ergonomiczny kształt optymalnie wykorzystujący przestrzeń przekłada się nie tylko na unikalny design, ale i na mniejsze zużycie wody.

Energooszczędne oświetlenie

Wyposażając łazienkę w urządzenia przyjazne użytkownikom oraz środowisku nie należy zapominać także o oświetleniu. Oszczędność energii zapewni rezygnacja z tradycyjnych świetlówek na rzecz instalacji LED. W przypadku produktów Duravit w oświetlenie LED-owe wyposażone są wanny, wanny z hydromasażem, sauny. Idealnym rozwiązaniem, polecanym wszystkim tym, którzy od produktu oczekują nie tylko ciekawego designu, ale i tego, aby spełniał kryteria dotyczące energooszczędności są lustra zintegrowane z oświetleniem LED. Programy oświetlenia z diodami LED zmniejszają konsumpcję elektryczności o dwie trzecie. Energooszczędne oświetlenie wykorzystywane jest również w oferowanych przez Duravit meblach łazienkowych.

Co warte odnotowania, produkowane przez Duravit meble łazienkowe posiadają certyfikat PEFC, co oznacza, że drewno wykorzystywane do ich produkcji pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. O produkcji przyjaznej środowisku świadczą również przyznane certyfikaty EPD oraz Water Label. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA