REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 sty 2017 12:23
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Fot. Progetti.pl
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić
Funkcjonalna i ładna łazienka: radzimy jak ją urządzić

Umiejętnie zaaranżowana łazienka powinna być miejscem, które cieszy swoją funkcjonalnością i wyglądem. Na co warto zwrócić uwagę projektując jedno z najważniejszych pomieszczeń naszego domu?

REKLAMA

Decydując się na aranżację łazienki warto pamiętać o obecnie panujących trendach, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru, finalnie tworząc atmosferę intymności i relaksu. 

Nowoczesna i funkcjonalna łazienka, urządzona zgodnie z panującymi trendami, to marzenie wielu osób. Jej projektowanie to odpowiedzialne zadanie, bowiem przekłada się na samopoczucie domowników podczas codziennego funkcjonowania. Jest to miejsce, w którym bardzo często szukamy spokoju i chwilowej ucieczki od otaczającego nas świata. Warto więc poświęcić temu przedsięwzięciu nieco więcej uwagi, dopasowując wszystkie elementy w taki sposób, aby możliwe było jak najdłuższe czerpanie satysfakcji z właściwie zaplanowanego remontu.  

Naturalne materiały i kolory

Głównym trendami, na które warto zwrócić uwagę są powrót do natury oraz poszukiwanie właściwej równowagi. Łazienka jest miejscem, które rano powinno pobudzać do działania, a wieczorem wprowadzać w stan odprężenia i relaksu. Bardzo pożądane będzie wykorzystanie w projektach naturalnych struktur metalu, drewna i kamienia, które idealnie będą komponować się z odcieniami grafitu, szarości, a także beżu i cappuccino.

"Współczesna łazienka stała się miejscem komfortowym, z wieloma udogodnieniami, które powinny pomóc nam osiągnięciu wycieszenia i spokoju. W 2017 roku będą rządziły naturalne barwy i nawiązanie do przyrody. Pojawią się również materiały, które do tej pory zarezerwowane były dla innych pomieszczeń. Dużą niespodzianką mogą okazać się materiały zastosowane w przedmiotach codziennego użytku. Umywalki wykonane z płyt HPL o strukturze do złudzenia przypominającej drewno to tylko jeden z przykładów, który można wykorzystać przy projektowaniu nowoczesnej łazienki” – radzi Natalia Starzyk Sieradzka, właścicielka biura architektonicznego Progetti Architektura.

A co z pralką? 

Pralka to jeden z podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego, który najczęściej możemy spotkać właśnie w łazience. Współczesne pralki pełnią nie tylko funkcję urządzeń służących do prania ubrań, ale także stanowią element wystroju pomieszczenia. 

„Współcześnie produkowane pralki i pralko-suszarki mogą być doskonałym uzupełnieniem wystroju łazienki. Istotne jest to, czy design danego modelu będzie spójny z finalnym efektem, jaki chcemy osiągnąć projektując to pomieszczenie. Dlatego wybierając konkretne urządzenie warto zwrócić uwagę na takie detale, jak wykończenie, kolor, a nawet wymiary pralki. W mniejszych łazienkach doskonale sprawdzą się nieco płytsze urządzenia typu slim. Natomiast, jeśli zależy nam na maksymalnej funkcjonalności, warto rozważyć zakup pralko-suszarki – to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które ciągle są w biegu – mówi Jakub Karasek, Marketing Manager marki Haier.

W zależności od preferencji, pralkę możemy obudować czy zabudować. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o zapewnieniu jej odpowiedniego miejsca i właściwej wentylacji. Zadbajmy również o właściwe podłączenie węży doprowadzających i odprowadzających wodę, a także przewodu zasilającego. Bardzo ważne jest, aby zabudowa pralki nie utrudniała jej codziennego użytku. -Wygodne ładowanie pralki i wyjmowanie prania, swobodne otwieranie drzwiczek, łatwy dostęp do szuflady na detergenty oraz przycisków i pokręteł to konieczność, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych nerwów podczas codziennej eksploatacji urządzenia.

 Źródło: Haier


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA