REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Higiena jamy ustnej: znana marka dba o zdrowe zęby

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 07 marz 2017 16:01
Higiena jamy ustnej: znana marka dba o zdrowe zęby
Fot. Philips

Bez względu na to, czy masz 5, 25, 65 czy 85 lat - higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla twojego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

REKLAMA

Realizując misję, która polega na podnoszeniu jakości ludzkiego życia poprzez istotne innowacje, spółka Royal Philips połączyła siły ze Światową Federacją Dentystyczną (FDI), by uczcić obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) i uświadomić ludziom, jak istotna jest właściwa higiena jamy ustnej. 

Zdrowie jamy ustnej oznacza sprawność i dobrą kondycję wszystkich jej elementów. Dzięki zdrowej jamie ustnej możemy swobodnie mówić, uśmiechać się, czuć smak i dotyk, a także przeżuwać, połykać oraz wyrażać szereg emocji bez odczuwania przy tym bólu i dyskomfortu. 

Philips Sonicare to marka sonicznych szczoteczek do zębów najczęściej polecana przez stomatologów, której przyświeca cel wspierania konsumentów w walce o zdrowie jamy ustnej. Podczas tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej marka Philips Sonicare udzieli konsumentom najskuteczniejszych porad i wskazówek, jak istotne jest rozsądne podejście do higieny jamy ustnej, zębów oraz dziąseł i zachęci do wyrabiania odpowiednich nawyków.

Z chorobami jamy ustnej zmaga się 3,9 mld ludzi na całym świecie (źródło: The Challenge of Oral Disease – A call for global action. The Oral Health Atlas. 2. wydanie, Genewa.), a nieleczona próchnica zębów dotyka prawie połowy światowej populacji (44%). Właśnie dlatego Philips Sonicare zachęca wszystkich konsumentów – od najmłodszych po najstarszych – do profilaktyki i higieny na każdym etapie życia.

„Mamy nadzieję, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej stanie się dla ludzi impulsem do dokonywania rozsądnych wyborów w kwestii pielęgnacji jamy ustnej i zachęci ich do poświęcania codziennej pielęgnacji więcej uwagi. Propagowanie szczytnej akcji rozpoczynamy podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent 2017 w Krakowie, podczas których prowadzony będzie panel dyskusyjny dla lekarzy dentystów- praktyków pod hasłem: <<Zdrowa jama ustna zdrowy, organizm>>. Zdajemy sobie sprawę z ważnej roli jaką odgrywają higienistki dentystyczne i dla nich również przewidzieliśmy wykład poruszający tę tematykę". - mówi Iza Rogulska, Communication Manager Philips Personal Health. 

"Ponadto planujemy organizację szeregu lokalnych inicjatyw w wybranych gabinetach i klinikach stomatologicznych mających na celu uświadomienie wagi higieny jamy ustnej wśród pacjentów. We współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii bierzemy udział w przedsięwzięciach promujących profilaktykę dentystyczną, które organizowane będą w kilku miastach w Polsce na terenie galerii handlowych, Konsumenci oprócz instruktażu i bezpłatnego przeglądu otrzymają również materiały edukacyjne. Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom, że powinni poddawać się regularnym przeglądom stomatologicznym i rozwijać zdrowe nawyki, by cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas” - dodaje

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) przygotowała kampanię pod hasłem „Live Mouth Smart” (Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej), która ma zachęcić ludzi na całym świecie do dbania o higienę jamy ustnej, tak by mogli zachować piękny uśmiech przez długie lata – od dzieciństwa aż do późnej starości.

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA