REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Idealnie wyprasowane ubrania: para zdziała cuda!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 cze 2017 13:55
Idealnie wyprasowane ubrania: para zdziała cuda!
Fot. Philips

O ile łatwiej byłoby nie musieć ciągle wyjmować żelazka, a i tak mieć zawsze zadbaną garderobę i dobrze wyglądające ubrania bez zagnieceń. Na szczęście z pomocą przychodzi steamer, czyli parownica do ubrań, która łatwo odświeży całą garderobę, w tym delikatne tkaniny oraz ubranka dziecięce.

REKLAMA

Parownica do ubrań to świetne uzupełnienie żelazka. Jak działa to urządzenie? Steamer jest gotowy do pracy niezwykle szybko – wystarczy nalać wodę do specjalnego zbiornika, podłączyć do prądu, poczekać niecałą minutę i... para gotowa! Dalej należy naciskać przycisk i przykładać steamer bezpośrednio do tkaniny, a para będzie wydobywać się w sposób ciągły i wnikać w jej głąb, rozprostowując i odświeżając ją.

Wiele zastosowań w domu

Do czego przyda się parownica? Steamer jest bezpieczny dla wszystkich tkanin, więc w zasadzie nie ma ograniczeń w jego użyciu i możesz stosować go do codziennego odświeżania ubrań, które wyjęte z szafy nie zawsze prezentują się idealnie. To także doskonałe rozwiązanie w przypadku wygładzania zagnieceń z delikatnych ubrań, o które boisz się przy normalnym prasowaniu żelazkiem lub takich z aplikacjami, plisami i falbanami.

Parownica świetnie poradzi sobie również z grubszymi swetrami, marynarkami i płaszczami, których nie pierze się po jednym użyciu lub trzeba oddawać do czyszczenia chemicznego. Para odświeża, usuwa nieprzyjemne zapachy i zabija bakterie. Gorąca para zabija do 99,9% (1) bakterii1, a to oznacza, że steamer nadaje się również doskonale do dezynfekowania ubranek i zabawek dziecięcych, o które należy przecież dbać wyjątkowo szczególnie.

Steamerem odświeżysz też w pionie firanki, zasłony i kotary oraz w poziomie tapicerkę mebla. W przypadku grubszych tkanin, możesz użyć też dołączonej szczotki, która wyczesuje włókna tkaniny, umożliwiając lepsze wnikanie pary i odświeżenie materiału.

(1) Badanie przeprowadzone przez zewnętrzną instytucję, obejmujące bakterie Escherichia coli 8099, bakterie gronkowca złocistego ATCC 6538 i drożdżaki Canidia albicans ATCC 10231, z zastosowaniem pary przez 8 minut.

 

 


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA