REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki? Radzi ekspert

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 29 sie 2016 10:26
Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki? Radzi ekspert
Fot. Grupa Armatura
Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki? Radzi ekspert
Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki? Radzi ekspert

Korzystanie ze strefy natryskowej już dawno przestało być wyłącznie kwestią higieny. Coraz częściej pełni ona funkcję domowego SPA. Przeczytajcie, jak dobrać odpowiedni natrysk.

REKLAMA

Szybkie poranne odświeżenie, relaksujące zabiegi pielęgnacyjne czy wieczorne odprężenie po ciężkim dniu – o wygodzie wykonywania każdej z tych czynności decyduje nie tylko funkcjonalność natrysku, ale i zachowanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Podpowiadamy, jak dopasować wyposażenie do metrażu łazienki.

Korzystanie ze strefy natryskowej już dawno przestało być wyłącznie kwestią higieny. Coraz częściej pełni ona funkcję domowego SPA, w którym przeprowadzamy pielęgnacyjne zabiegi dla zdrowia i urody oraz oddajemy się relaksującym masażom wodnym. By zapewniała ona pełny komfort każdemu z domowników, niezwykle istotne jest nie tylko wyposażenie jej w nowoczesny natrysk, umożliwiający regulację parametrów wedle indywidualnych preferencji, ale także dopasowanie rozwiązania do wielkości dostępnej przestrzeni. Obok tradycyjnych wariantów punktowych i najpopularniejszych modeli przesuwnych, producenci oferują funkcjonalne deszczownie, kolumny i panele natryskowe, a także zestawy przeznaczone do montażu podtynkowego. Czym wyróżnia się każde z rozwiązań?

Deszczowe SPA

Cieszące się od kilku sezonów niesłabnącą popularnością deszczownie i kolumny natryskowe to wyposażenie łączące w sobie eleganckie wzornictwo oraz wysoki poziom komfortu. Minimalistyczna konstrukcja talerza lub dysku z rączką natryskową i baterią znajduje zastosowanie w przestronnych kabinach, w których z powodzeniem możemy przeprowadzać relaksujące zabiegi. Funkcja przełączania strumienia z górnej głowicy na praktyczną rączkę zwiększa wygodę użytkowania i pozwala dostosować tryb pracy do potrzeb każdego z domowników.

Co istotne, tego typu rozwiązania są zwyczajowo wyposażone w ustawienia, ułatwiające przeprowadzenie wodnych zabiegów – takie, jak regulacja intensywności wody – od łagodnie masującego do intensywnego bicza wodnego. Pozwalają one zamienić naszą łazienkę w miejsce relaksu i regeneracji po ciężkim dniu. Warto jednak pamiętać, że deszczownie i kolumny stanowią przede wszystkim efektowne uzupełnienie przestronnych kabin. Sprawdzą się więc w łazienkach, w których metraż nie stanowi ograniczenia aranżacyjnego.

Schowane pod tynkiem

Jedną z propozycji zyskujących coraz większe zainteresowanie jest podtynkowa armatura natryskowa. Z uwagi na specyfikę montażu, zakładającą zabudowanie przyłączeń i korpusu baterii w ściennej wnęce, takie rozwiązanie pozwala dopełnić minimalistyczny wystrój łazienki, ułatwiając jednocześnie zachowanie czystości. Na co zwrócić uwagę, kompletując tego typu zestaw?

Podtynkowe wyposażenie natryskowe, składające się z głowicy natryskowej, ramienia mocującego oraz baterii, umożliwia dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby były jak najbardziej spójne z wystrojem wnętrza. By zachowały swą estetykę na długo, warto wybrać warianty wykonane z trwałych, odpornych na odbarwienia materiałów, np. mosiądzu pokrytego chromem – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. Stały kontakt z wodą determinuje także konieczność wyboru rozwiązań odpornych na negatywne działanie osadów kamiennych, jak np. głowice z systemem samodzielnego czyszczenia typu easy clean – dodaje ekspert.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA