REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jasna łazienka: gotowy pomysł na aranżację

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 23 sie 2016 11:10
Jasna łazienka: gotowy pomysł na aranżację
Aranżacja łazienki w jasnej kolorystyce. Fot. Ferro

Łazienka w jasnej tonacji jest praktyczna, świeża i niebanalna. Chłodna biel rozświetlona jasną szarością płytek i dużych okładzin ściennych o niejednolitej kolorystyce podkreśla kształty prostych form i naturalnych materiałów.

REKLAMA

W urządzonej w takiej konwencji łazience dobrze prezentuje się kamień, metal i drewno. Projektanci wnętrz sugerują matowe wykończenie powierzchni, jako najbardziej pasujące do idei naturalnej prostoty. To doskonałe tło do wyeksponowania armatury, której ładne kształty sprawiają, że staje się ona elementem przyciągającym uwagę.

Chrom, stal, miedź czy aluminium – tworzą eleganckie efekty plastyczne w nowoczesnym wnętrzu. Połyskująca, gładka powłoka baterii z kolekcji Dijon marki Ferro, akcesoriów łazienkowych Audrey czy efektownych zamknięć pomysłowych koszy na bieliznę, zestawiona z surową powierzchnią innych elementów wyposażenia, nadaje im dodatkowego waloru estetycznego. Akcenty dekoracyjne są ważne, ale w dobrym tonie są także rozwiązania oszczędzające wodę.

Tutaj w roli strażnika nadmiernego zużycia wody występuje natrysk Doppio VerdeLine, który dzięki swej unikatowej konstrukcji gwarantuje ponad 50% oszczędność wody - przez rączkę prysznicową przepływa maksymalnie tylko 6,2 l wody na minutę. Dla ekologów dobra informacja - dodatkowo, rączka natrysku posiada funkcję ECO, która ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę.

Warto zwrócić uwagę na wyroby z drewna, które w minimalistycznej łazience mają cechy rękodzieła. Stylista wprowadził ten naturalny materiał dla podkreślenia autentycznego charakteru przedmiotów, stąd fragmenty gałęzi i korzeni, interesujący stołek z pnia drzewa, ciekawe wykończenie koszy na bieliznę, etc.

Niepowtarzalność naturalistycznych form, które tworzy drewno, kontrastuje ze sterylnością pomieszczenia. Jego obecność w łazience jest przejawem świadomego designu, odzwierciedlającego naszą zależność zarówno od nowoczesnych technologii, jak i od świata przyrody. To także manifestacja stylu życia, w którym główną wartością jest potrzeba komfortu i relaksu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA