REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kosmetyki w łazience: pomysłowe sposoby na ich przechowywanie

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 29 marz 2017 11:29
Kosmetyki w łazience: pomysłowe sposoby na ich przechowywanie
Fot. Fotolia

Kobieca łazienka pełna jest kosmetyków. Poznajcie ciekawe pomysły na ich przechowywanie (i wyeksponowanie).

REKLAMA

Drobne akcesoria i kosmetyki pojawiają się w każdej łazience, ale szczególnie wiele jest ich tam, gdzie wśród użytkowników przeważają kobiety. Aby uniknąć chaosu, przybory do makijażu, waciki, lakiery do paznokci i inne niewielkie przedmioty potrzebują odpowiednio zorganizowanej przestrzeni. Do ich przechowywania świetnie nadają się ozdobne szkatułki, wiklinowe lub ratanowe koszyczki, a nawet dekoracyjna taca ustawiona na odpowiednio dużym blacie umywalkowym.

Możliwości jest wiele. I tak, atrakcyjną i niedrogą, bo własnoręcznie zrobioną alternatywą dla gotowych organizerów na pędzle, będzie szklane naczynie, np. szeroki wazon, wypełnione piaskiem, ziarnami kawy, białą fasolą lub silikonowymi kuleczkami. Taki grunt zagwarantuje stabilność układanych pionowo akcesoriów, stanowiąc jednocześnie oryginalną ozdobę.

Jeśli mamy trochę miejsca i pokaźną kolekcję lakierów do paznokci, można wykorzystać ich soczyste kolory jako element aranżacji wnętrza. Aby nie traciły swoich właściwości, należy przechowywać je w zacienionym miejscu i w pionowej pozycji. Dlatego dobrym pomysłem może być ustawienie ich na płaskiej lub piętrowej paterze na ciasto. Jeśli jednak wolimy schować je na przykład do szuflady, bardzo przydatny będzie własnoręcznie wykonany ekspozytor z licznymi przegródkami, które umożliwią przechowywanie każdej buteleczki na stojąco. Aby go wykonać, potrzebne będzie pudełko i kawałek sztywnego kartonu, z którego zrobimy przedziałki.

Aby zachować porządek wśród kosmetyków, używanych pod prysznicem, warto wykonać organizer z przepuszczającego wodę materiału. Najpierw wycinamy fragment o wymiarach ok. 30 x 40 cm, a następnie doszywamy do niego kieszonki, w których pomieścimy żel pod prysznic, szampon, odżywkę do włosów, peeling, a także inne przydatne akcesoria. Górny fragment materiału przeszywamy i wycinamy kilka dziurek w równej odległości. Wkładamy w nie haczyki i wieszamy na przytwierdzanych do ściany silikonowych wieszaczkach.

Waciki, patyczki higieniczne, płatki kosmetyczne będą natomiast zawsze pod ręką, jeśli włożymy je do identycznej wielkości słoików z dekoracyjnymi zakrętkami. Możemy także ozdobić je samodzielnie, np. za pomocą złotej farby i ozdobnych kamyczków, dostępnych w pasmanterii. 

Radzi: Aquaform


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA