REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka bezpieczna dzieciom: postaw na praktyczny podest

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 lut 2017 11:18
Łazienka bezpieczna dzieciom: postaw na praktyczny podest
Stabilny i wyposażony w antypoślizgową powierzchnię podest Treppy to świetne rozwiązanie, ułatwiające najmłodszym korzystanie z łazienki. Fot. Krause
Łazienka bezpieczna dzieciom: postaw na praktyczny podest
Łazienka bezpieczna dzieciom: postaw na praktyczny podest
Łazienka bezpieczna dzieciom: postaw na praktyczny podest

Rękawy mokre do łokci, rozmazane plamy mydła na blacie, podłoga pełna wody – to częste efekty samodzielnego mycia rąk przez nasze pociechy. Zobaczcie bezpieczny podest dla najmłodszych użytkowników łazienki.

REKLAMA

W kwestii zdrowia i bezpieczeństwa naszych pociech jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele: kupujemy atestowane foteliki samochodowe, ubrania z organicznej bawełny i produkty spożywcze z ekologicznych upraw. Domy wyposażamy w rozmaite, często nie do końca funkcjonalne, przedmioty, które mają podnieść komfort życia codziennego maluchów i uchronić je przed bolesnymi upadkami, także tymi z wysoka. A może zamiast stawać na głowie w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań… postawmy dziecko na podeście?

Małym dzieciom trudno jest korzystać z urządzeń i pomieszczeń przeznaczonych dla dorosłych. Bywa to nie tylko niebezpieczne, ale wymaga także ciągłego nadzoru oraz kontroli ze strony opiekuna. Sytuacje takie nie sprzyjają rozwijaniu samodzielności i mogą stać się źródłem niezadowolenia maluchów, czy wręcz konfliktów z rodzicami. Dlatego ważne jest, by w pierwszych latach życia stwarzać dzieciom odpowiednie warunki uczenia się, rozwoju i uniezależnienia od pomocy dorosłych. Dla rodzica nie ma przecież nic cenniejszego niż widok roześmianej buzi dziecka po tym, jak samodzielnie i z sukcesem poradziło sobie z kolejnym zadaniem.

Łazienka: z higieną za pan brat

Rękawy mokre do łokci, rozmazane plamy mydła na blacie, podłoga pełna wody – to częste efekty samodzielnego mycia rąk przez nasze pociechy. A tak niewiele trzeba, by to zmienić! Wystarczą dostosowane do potrzeb najmłodszych wygodne meble i akcesoria, które nie tylko pomogą im w utrzymaniu czystości, ale sprawią, że korzystanie z łazienki będzie dla nich czystą przyjemnością.

– Niewielu z nas może pozwolić sobie jednak na montaż niewielkiej umywalki na poziomie rączek dziecka, gdyż jest to duża inwestycja zaledwie na kilka lat. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakup wygodnego i bezpiecznego wielofunkcyjnego podestu, który zachowa stabilność nawet w niesprzyjających warunkach – podpowiada Magdalena Moczurad, koordynator sprzedaży firmy KRAUSE, producenta drabin i podestów również do zastosowań domowych.

– W trosce o zdrowie dzieci i spokojną głowę rodziców stworzyliśmy podest Treppy. Duża, antypoślizgowa platforma robocza, stabilne stopki zabezpieczające przed poślizgiem oraz zintegrowana blokada przeciw samoczynnemu złożeniu się podestu to zalety, które gwarantują bezpieczeństwo naszych pociech i radość pomagania – rekomenduje ekspert .

A właśnie, że kolor ma znaczenie!

Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że w przypadku rzeczy typowo funkcjonalnych kolor nie odgrywa żadnej roli, to byliście w wielkim błędzie! Któż z nas nie prowadził długich rozmów z dzieckiem przekonując je, że rower wcale nie musi być różowy, a młotek zielony? Wychodząc naprzeciw młodym wielbicielom designu podest Treppy dostępny jest w kilku barwach, m.in.: żółtym, niebieskim, zielonym i obowiązkowo różowym. Co więcej, niewielkie rozmiary po złożeniu pozwolą przechowywać go bez trudu z dowolnej szafce i mieć zawsze pod ręką.

Dumą każdego rodzica jest zaradne i samodzielne dziecko. Zamiast na każdym kroku wyręczać je w pokonywaniu trudności stwarzajmy bezpieczne warunki radzenia sobie z nimi – satysfakcja dziecka i radość rodzica gwarantowana!


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA