REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 20 maj 2016 10:00
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego
Dwie szafki i dwie umywalki w łazience dla dwojga - seria Koło Twins.
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego
Łazienka dla dwojga – praktyczne pomysły dla każdego

Funkcjonalna łazienka dla pary to duże wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i dla samych użytkowników. Oto propozycje marki Koło.

REKLAMA

Przy projektowaniu łazienki dla dwojga warto pamiętać o tym, by tak zaaranżować przestrzeń, w której każdy znalazł w niej miejsce dla siebie.

Łazienka dla pary powinna być miejscem pełnym komfortu, w którym zachowamy maksimum funkcjonalności i doskonale zagospodarujemy przestrzeń. Jak znaleźć sposób na łazienkę dla dwojga?

Wydziel swoje miejsce

W łazience dla dwojga ważne jest wydzielenie swojego miejsca. Strefę umywalki można podzielić wstawiając szafkę dostosowaną do montażu umywalki z dwoma otworami na baterie lub dwie osobne umywalki z szafkami.

Duża pojemna szafka na podwójną umywalkę o szerokości 120 cm z łatwością pomieści wszystkie potrzebne kosmetyki, a dzięki głębokim szufladom, w kosmetykach zawsze będzie panował porządek.

To pierwsze rozwiązanie możliwe jest np. przy wyborze serii Koło Traffic. Natomiast w drugim rozwiązaniu sprawdzą się produkty z serii Koło Twins. Nowe szafki z kolekcji Koło Twins pozwolą pomieścić wszystkie drobiazgi, zachowując przy tym przestrzeń i funkcjonalność.

Aby zachować maksimum przestrzeni przy dwóch wymagających osobach, w kolekcji zaproponowano funkcjonalne szafki cargo, które zapewniają optymalne zagospodarowanie przestrzeni oraz łatwy dostęp do kosmetyków. Sprawdzą się również w funkcji szafek narożnych w łazience o bardzo małej powierzchni.

Ulepszony system cichego domykania jeszcze bardziej podniesie komfort i funkcjonalność korzystania z łazienki. Cała kolekcja Koło Twins zaprojektowana została tak, aby zapewnić użytkownikowi jak największą funkcjonalność z jednoczesnym wygospodarowaniem dużej ilości miejsca do przechowywania kosmetyków.

Dodatkowa przestrzeń

Lustro w łazience dla pary nie powinno spełniać jedynie funkcji ozdobnej. Przy dwóch dorosłych osobach, które korzystają z łazienki, ważne jest, aby lustro stało się też miejscem do przechowywania np. kosmetyków, czy innych podręcznych rzeczy z których korzystamy w łazience.

Ciekawe rozwiązanie zastosowane zostało w szafkach z lustrem w serii Koło Nova Pro. Wbudowane gniazdko elektryczne pozwala na łatwe i szybkie korzystanie z łazienkowych sprzętów elektrycznych jak suszarka do włosów, maszynka do golenia czy szczoteczki elektryczne.

Strefa WC

Miska WC powinna być jednocześnie funkcjonalna, elegancka i zajmować małą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku miski bezkołnierzowe Rimfree, dzięki którym łatwo zachowamy higienę. Opatentowane rozwiązanie pozwala na zachowanie toalety w czystości, a dzięki temu, że pozbawiona jest ona kołnierza, łatwiej myje się wcześniej trudno dostępne fragmenty miski WC.

W łazience dla dwojga dobrym rozwiązaniem będą również deski z funkcją Click2Cliean, czyli deski opadające wolno, z funkcją łatwego wypinania, dzięki którym utrzymanie czystości w łazience jest jeszcze łatwiejsze.

Prysznic czy wanna?

Pogodzić potrzeby dwóch osób, jest niezwykle trudno. W przypadku wielu par, podczas projektowania, czy remontu łazienki, za każdym razem pojawia się odwieczne pytanie: prysznic czy wanna?

Odpowiedzi jest pewnie tyle samo ile par, które takie pytanie sobie zadają. Decydując się na montaż natrysku, warto zastanowić się nad wyborem głębokiego brodzika np. o głębokości 21 cm. Dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu pójdziemy na kompromis jest montaż parawanu nawannowego, zachowamy funkcję prysznica i wanny w jednym.

 

Zdjęcia: Koło

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA