REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka dla singla - tak ją urządzisz

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 27 lut 2017 10:36
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz
Ciekawym pomysłem aranżacyjnym będzie także „spersonalizowanie” łazienki dzięki umieszczeniu na ścianach zdjęć czy ulubionych grafik. Zabezpieczone antyramą nie stracą na estetyce nawet przy częstym kontakcie z wilgocią. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz
Łazienka dla singla - tak ją urządzisz

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, co piąty Polak żyje samotnie. Jak urządzić łazienkę dla singla? Podpowiada ekspert.

REKLAMA

Największy udział w grupie singli mają młode, pracujące w dużych miastach osoby, posiadające własne firmy lub zatrudnione w korporacjach. Jak się okazuje, w wielu przypadkach samodzielne mieszkanie jest ich świadomym wyborem podyktowanym m.in. szybkim trybem życia i planami zawodowymi.

Nie tylko w Polsce coraz więcej osób decyduje się na funkcjonowanie bez stałego partnera lub rodziny. Co ciekawe, w USA liczba singli przewyższa już liczbę pozostających w związkach. W obliczu takiej sytuacji, producenci branży wnętrzarskiej przykładają coraz większą wagę do konstruowania oferty, która w pełni zrealizuje potrzeby tej grupy – zapewniając najwyższy komfort funkcjonowania i dopasowując się do indywidualnych upodobań domownika. W sposób szczególny dotyczy to łazienki – wnętrza służącego relaksowi i odpoczynkowi.

Strefa umywalkowa: minimalizm i porządek, czyli idealna para w mieszkaniu singla

Mimo, że warunki lokalowe w naszym kraju ulegają stopniowej poprawie, rodzime mieszkania wciąż należą do najmniejszych w Europie. Powierzchnia typowej polskiej łazienki najczęściej nie przekracza 10 m2. Dotyczy to szczególnie niewielkich przestrzeni - kawalerek czy 2-pokojowych mieszkań, czyli takich, które stanowią najczęstszy wybór singli. Jak sprawić, by pomimo ograniczonego metrażu, tego typu wnętrze stało się komfortową strefą pielęgnacji?

Ze względu na ograniczoną liczbę akcesoriów czy kosmetyków, osobom mieszkającym w pojedynkę nieco łatwiej utrzymać porządek i sprawić, by łazienka wyglądała na większą i bardziej przestronną niż jest w rzeczywistości. Funkcje przechowywania z powodzeniem może pełnić zgrabny, wąski słupek, ustawiony w ściennej wnęce lub w kącie. Tego typu pionowa konstrukcja, podzielona przy pomocy kilku półek, ułatwia zgromadzenie w jednym punkcie zarówno akcesoriów pielęgnacyjnych, jak i ręczników czy środków czystości. Pojemność rozwiązania sprawi, że wszystkie łazienkowe przedmioty zostaną ukryte, gwarantując utrzymanie minimalistycznego charakteru wnętrza.

- Efekt ten wzmocni elegancki prosty blat, zestawiony z nowoczesną umywalką nablatową. Takie połączenie stanowi doskonałe tło dla efektownej baterii, np. wysokiego wariantu o wydłużonym korpusie – podpowiada Katarzyna Choniawko, ekspert Grupy Armatura.

Ponieważ tak urządzona strefa pełnić będzie centralny, dekoracyjny punkt łazienki, warto zastanowić się nad zakupem armatury z ozdobnym uchwytem wzbogaconym kamieniem szlachetnym lub delikatnym grawerem – dodaje ekspert. Niezwykle istotne jest także, aby nie zapominać o wyborze estetycznego syfonu, który przy zestawieniu z wiszącym blatem będzie wyraźnie widoczny. W takiej aranżacji dobrze sprawdzą się chromowane modele o geometrycznej formie.

Strefa kąpielowa: prywatne, domowe SPA

Brak większej liczby domowników, którzy chcieliby skorzystać z łazienki w tym samym czasie, sprawia, że mieszkający w pojedynkę singiel może stworzyć w niej własne domowe SPA, w którym bez pośpiechu zregeneruje siły po męczącym dniu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA