Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka w ciemnych kolorach - gotowy pomysł na aranżację

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 sie 2016 09:59
Łazienka w ciemnych kolorach - gotowy pomysł na aranżację
Czarna łazienka z bateriami z serii Kvadro. Fot. Ferro

Czarna łazienka to odważny wybór. Jeśli jednak się na nią zdecydujemy, będzie nas cieszyć bardzo elegancka aranżacja wnętrza.

REKLAMA

Wczoraj prezentowaliśmy gotowy pomysł na urządzenie jasnej łazienki. Dziś przyszła pora na jej kompletne przeciweństwo - łazienkę w ciemnych tonacjach. 

Ciemna łazienka ma swoje zalety, a główną z nich jest elegancja. Monochromatyczne wnętrze wypełnione odcieniami grafitowej szarości wygląda niezwykle stylowo. Delikatnie błyszcząca mozaika w kabinie prysznicowej oraz we wnęce nad umywalką idealnie pasuje do dużych ciemnoszarych płaszczyzn okładzin ściennych w matowym wykończeniu. Faktura i powierzchnia również mają znaczenie – na pewno nie będzie na nich widać nieestetycznych zacieków wodnych, ani osadów z kamienia.

Ciemne tło jest świetnym sposobem na wyeksponowanie elementów wyposażenia: białej ceramiki, chromowanej armatury i grzejnika - w takiej łazience prezentują wyraziście czystą linię, pełniąc dodatkowo funkcję dekoracyjną. Wygodna kabina prysznicowa bez brodzika zaznaczona jedynie przezroczystymi taflami szkła powiększa optycznie i tak niemałą powierzchnię łazienki. Prysznic bez brodzika jest ciekawym rozwiązaniem – można go zaaranżować w dowolnym miejscu łazienki, wykorzystując załamania, kąty, wnęki. Jest konstrukcją optycznie lekką – nie zabiera przestrzeni i pozwala na swobodne jej kreowanie.

We wnętrzu kabiny zamontowano deszczownię o imponujących wymiarach 45x45 cm marki Ferro oraz baterię natryskową podtynkową Kvadro. Linię Kvadro, do której należy również widoczna na zdjęciu bateria umywalkowa, z pewnością można zaliczyć do najbardziej udanych designerskich kolekcji Ferro ostatnich lat. Charakteryzuje ją wyrazisty styl i najwyższa jakość wykonania. Forma podporządkowana geometrii odwzorowuje motyw kwadratu i prostokąta. Łagodne krawędzie i półokrągłe wykończenie wylewki oraz wygodny dobrze układający się w dłoni uchwyt sprawiają, że baterie są funkcjonalne i estetyczne.

Stal i chrom mają uzasadnienie w łazience modernistycznej, dlatego mosiężny syfon Quadro nie musi być ukryty - jest również interesującą ozdobą. Tak samo jak drabinkowy, chromowany grzejnik z podwójnym wieszakiem na ręcznik – wygląda niezwykle efektownie na tle surowej szarości ścian. W oszczędnym wnętrzu nie ma zbyt wiele miejsca na ładne drobiazgi. Tę rolę przejęły akcesoria łazienkowe z serii Grace, wisząca lampa o atrakcyjnym kształcie i białe dodatki. Nowocześnie, komfortowo i luksusowo.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA