REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 22 cze 2016 14:00
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje
Wanna Spoon XL Agape z oferty Kari-Mobili w łazience z widokiem na ogród. Fot. Agape
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje
Łazienka z roślinami – 5 pomysłów na aranżacje

Za pomocą̨ egzotycznych roślin i kwiecistych nadruków modnie jest tworzyć́ małe zielone oazy, także we własnych łazienkach. To nie jest trudne! Można zacząć od kwiatów w wazonie i donicach.

REKLAMA

Fascynacja naturą sięga zarania dziejów. Współcześnie dla mieszkańców dużych, ruchliwych miastach nabrała ona szczególnego charakteru. Ucieczki od betonowej rzeczywistości szukamy nie tylko na łonie natury. Takim miejsce w domu jest bardzo często łazienka.

Witaj w dżungli!

Śpiew ptaków, ogrody pełne kolorowych kwiatów i egzotyczne krajobrazy: potrzeba kontaktu z naturą to uczucie znane każdemu z nas. Wraz z modą na kaktusy w domach na nowo pojawiły się̨ rośliny doniczkowe. A w 2016 roku możemy już̇ nawet mówić́ o wielkim powrocie zieleni, ponownie zaczęła wypełniać́ zamieszkiwane przez nas wnętrza.

Dlaczego by nie porzucić́ na chwilę betonowej miejskiej dżungli i zmienić́ swoją łazienkę zgodnie z obowiązującymi trendami? Wykorzystując naturalne rośliny pnące, palmy i paprocie oraz tropikalne nadruki można przekształcić́ łazienkę w domowy ogród.

Naturalnie czy krzykliwie?

Królestwo roślin może poszczycić́ się̨ ogromną gamą kolorów, łatwo więc zielony trend dopasować́ używając różnych kształtów i rozmiarów. Zielony we wszystkich swoich odmianach jest najbardziej oczywistym wyborem. Także intensywne barwy, takie jak indygo, czy słoneczna żółć́ mocno kojarzą̨ się̨ z Matką Naturą. A naturalnym tłem dla nich są odcienie bieli i kolory ziemi - beze i brązy.

Jasne kolory i nadruki są̨ bardzo popularne w świecie mody. Projektanci proponują̨ śmiałe i przyciągające uwagę̨ stroje, obuwie i akcesoria, których desenie nie stronią̨ od tropikalnych pnączy, kiczowatych drzew palmowych i uciesznych paproci.

Zarówno na wybiegach, jak i na ulicach, można wypatrzeć́ niezliczoną ilość́ kolorowych kwiatów, flamingów, papug i ananasów. Równocześnie warto zwrócić́ uwagę̨ na bardziej romantyczne i klasyczne podejście do tematu egzotyki, które wiąże się̨ z użyciem bardziej subtelnych kwiecistych wzorów - choćby w biało-czarnych tonacjach. Gama różnorakich pomysłów zaspokoi absolutnie każdy gust.

Tapety z motywami roślinnymi

- Dżungla nie tylko stanowi inspirację dla świata mody, ale także niepostrzeżenie wdziera się do zamieszkiwanych przez nas wnętrz. Intensywne nadruki inspirowane tropikami lub minimalistyczne, abstrakcyjne wzory kojarzące się̨ roślinnością̨ leśną spotykane na meblach i dodatkach mają ponadczasowy charakter - mówi Oke Nollet Dyrektor Artystyczna Quick-Step. -  Nawet tapety z agresywnymi motywami roślinnymi nie są̨ już̇ postrzegane jako staroświeckie lub kiczowate. Wręcz przeciwnie - doskonale wpisały się w obowiązujący trend.

Przez nałożenie na jedną ze ścian rzucającej się̨ w oczy tapety z botanicznym nadrukiem można przywołać́ klimat dżungli w swoim domu. Nieco subtelniejsze okazją się̨ z kolei dodatki w stylu vintage, takie jak stare książki do biologii, butle z kolorowego szkła i meble z wyblakłego drewna.

Prawdziwe rośliny

Obowiązujący trend nie możne obejść́ się̨ bez wykorzystania we wnętrzach kilku prawdziwych roślin. Jedna roślina skromnie stojąca w kącie to zdecydowanie za mało. Każdy, komu zależy na uzyskaniu efektu autentyczności, może wybierać́ spośród całego wachlarza gatunków roślin egzotycznych.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA