REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 18 maj 2016 10:00
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu
Biała, nowoczesna łazienka – aranżacja z bambusowymi akcesoriami i bateriami firmy Ferro. Fot. Ferro
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu
Modna łazienka – 5 pomysłów w nowoczesnym stylu

Urządzanie łazienki jest niezwykle wymagającym zadaniem. Pod względem funkcjonalności musi sprostać wysokim oczekiwaniom. Pod względem estetyki nie powinna ustępować innym pomieszczeniom.

REKLAMA

Jakość zastosowanych materiałów i detale wykończenia łazienki są równie ważne, jak w kuchni lub w salonie. Jest to więc przestrzeń dla dobrego designu i nowoczesnych technologii.

Wyrafinowane faktury

Łazienka kojarzy się przede wszystkim z czystością i chłodnym, ascetycznym charakterem wyposażenia – takie wrażenie tworzą ściany wyłożone kafelkami, nieskazitelnie gładka ceramika sanitarna i metalowa armatura.

W minimalistycznym wystroju, rezygnacja z przepychu i feerii barw daje możliwość sięgnięcia po bardziej wyrafinowane formy i faktury.

Z dominującą w trendach wnętrzarskich szarością i bielą bardzo dobrze korespondują dodatki z wciąż modnego drewna i kamienia. Wykorzystanie ich naturalnych kształtów i struktur podkreśla perfekcyjność wykonania elementów tła. Jest to zarazem sposób wyrażenia ekologicznego stylu życia mieszkańców poprzez stworzenie nowoczesnego wnętrza w kolorach ziemi.

Naturalne materiały

Świetnie sprawdzi się w roli oryginalnej dekoracji zarówno kamień naturalny, jak również imitująca jego cechy faktura płytek. Z uwagi na swoje własności fizyczne, drewno w łazience powinno być wykorzystywane z dużą ostrożnością.

Bardzo dobry efekt wizualny otrzymamy eksponując jego barwę i rysunek słojów na gładkich płaszczyznach, na przykład na powierzchni blatu. W ten sposób podkreślimy też kształt postawionej na nim umywalki. Ten sam rezultat osiągniemy dzięki elementom drewna w podłodze. Prostokątny fragment, na którym umieszczono wannę w kształcie dużej, owalnej białej misy wyodrębnia jej ciekawą formę z monochromatycznego tła.

Bezpretensjonalną ozdobą łazienki są bambusowe dodatki. Trwałość i odporność na zużycie tej rośliny zapewniły jej wszechstronne wykorzystanie w urządzaniu wnętrz. Bambus nie pochłania zapachów ani wilgoci i ma właściwości bakteriobójcze – jest więc doskonały do zastosowania również w łazience. Jego ciepła kolorystyka i geometryczny układ włókien sprawiają, że chętnie po ten materiał sięgają zwolennicy ekologicznego wzornictwa.

Praktyczne akcesoria bambusowe - kubki, wieszaki, mydelniczka czy dozownik na mydło – to niebanalne ozdoby tworzące naturalny, egzotyczny klimat, pasujący do współczesnego designu.

Ważne detale

Dostępność różnorodnych rozwiązań w strefie prysznica stwarza duże możliwości aranżacyjne. Nie trzeba jej architektonicznie wyodrębniać z reszty pomieszczenia. Odpływ liniowy w podłodze pozwala na rezygnację z ograniczającej przestrzeń kabiny, a umieszczenie boksu podtynkowego zmniejsza do minimum widoczne elementy armatury.

Nowoczesność to przede wszystkim dążenie do maksymalnej wygody i wysokiej estetyki. W tak projektowanym prysznicu dobrze zaprezentuje się np. natrysk Bellis Ferro posiadający wygodną płaską rączkę z białą tarczą i błękitnymi dyszami systemu easy clean. Jest on wyposażony w transparentną mydelniczkę z płaskim dnem.

Komfort użytkowania uzyskany dzięki materiałom wysokiej jakości i świetny design otoczenia oparty na grze faktur i linii sprawiają, że łazienka staje się idealnym miejscem sprzyjającym regeneracji sił i relaksowi.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA