REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne płytki – jedna kolekcja w całym domu

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 13 maj 2016 10:00
Modne płytki – jedna kolekcja w całym domu
Płytki ceramiczne Ceramstic Structural.
Modne płytki – jedna kolekcja w całym domu
Modne płytki – jedna kolekcja w całym domu
Modne płytki – jedna kolekcja w całym domu

Płytki ceramiczne zwykle układa się głównie w łazienkach i kuchniach. Te same płytki można także mieć w salonie. To podkreśla styl całego mieszkania.

REKLAMA

Obserwując najnowsze trendy wnętrzarskie zauważyć można odejście od tej konwencji. Płytki ceramiczne wkroczyły na ściany salonów stając się nowoczesnym i interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Wraz z rozwijająca się ofertą płytek ceramicznych rośnie zakres ich zastosowań. Jeszcze do niedawna glazury, gresy, terakoty dedykowane były głównie kuchniom i łazienkom, szczególnie tak zwanym „strefom mokrym”.

Zastosowanie płytek miało tu przede wszystkim wymiar praktyczny. Obecnie oferta płytek ceramicznych jest bardzo szeroka i obfitująca w rozmaite wzory, formaty i struktury. Glazura nie tylko chroni ścianę przed wilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną. Z tego powodu płytki ceramiczne „wyszły” z kuchni i łazienek i zaczęły zawłaszczać kolejne przestrzenie.

Płytki ceramiczne na podłodze w salonie to nie nowość. Szczególnie chętnie stosowane są w domkach jednorodzinnych, wyposażonych często w ogrzewanie podłogowe. Coraz częściej jednak zauważa się aranżacje pokojów dziennych z wykorzystaniem płytek ceramicznych na ścianach. Do zaakcentowania części przestrzeni w salonie – na przykład wnęki czy jednej ze ścian - zazwyczaj stosuje się farbę lub tapetę. Płytki ceramiczne to rozwiązanie wciąż jeszcze niestandardowe.

- Tymczasem nowoczesne kolekcje doskonale pasują zarówno do łazienki, jak i salonu – na ścianę oraz podłogę – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Istnieją różne sposoby wykorzystania płytek ceramicznych w pokoju dziennym. Pojedyncza ściana zaaranżowana strukturalnymi płytkami może stanowić główny akcent w salonowej przestrzeni.

Ciekawym przykładem jest kolekcja Ceramstic Structural w ultra modnych odcieniach miedzi. Wrażenie robią już same płytki bazowe o powierzchni przypominającej pofalowaną blachę, a ułożone pasami mozaikowe dekory potęgują efekt.

Płytki Ceramstic Structural w łazience oraz korytarzu.
Płytki Ceramstic Structural w łazience oraz korytarzu.

Ceramiczna dekoracja może zastąpić obraz czy grafikę. W tej roli doskonale sprawdzają się płytki Vertigo z kolekcji Impressive, inspirowane malarstwem impresjonistycznym.

Płytki Ceramstic Impressive w łazience i salonie.
Płytki Ceramstic Impressive w łazience i salonie.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tej samej kolekcji na ścianie i podłodze, co optycznie powiększa pomieszczenie. Do tego celu wykorzystać można gres Ego z linii Ceramstic Design, imitujący beton wykończony na wysoki połysk. Kolekcję uzupełniają patchworkowe dekory, które można układać w sposób sprawiający wrażenie przypadkowości.

Płytki Ceramstic Ego w łazience i salonie.
Płytki Ceramstic Ego w łazience i salonie.

- Oczywiście wszystkie te kolekcje nadal świetnie sprawdzają się w przestrzeniach łazienkowych. Współczesne trendy we wzornictwie sprawiają, że powstają płytki niezwykle oryginalne, a zarazem – paradoksalnie – coraz bardziej uniwersalne pod względem możliwości ich zastosowania w różnych miejscach. Użycie tej samej kolekcji w wielu pomieszczeniach domu sprawi, że przestrzeń wyda się większa i bardziej otwarta. Taki zabieg doda wrażenia jej ciągłości – mówi Joanna Ciecierska.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA