REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Montaż baterii łazienkowej - na co zwrócić uwagę?

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 wrz 2016 10:23
Montaż baterii łazienkowej - na co zwrócić uwagę?
Fot. Ravak

Odpowiednio dobrane baterie łazienkowe to już połowa sukcesu. Drugą stanowi fachowy montaż. Choć sami go nie dokonamy, możemy zwrócić uwagę na ważne kwestie.

REKLAMA

Przed montażem baterii łazienkowej zalecamy sprawdzenie przepływu wody. Producenci zalecają zamontowanie do każdej baterii zaworków kątowych z długowiecznym filtrem, które wyłapują zanieczyszczenia mogące dostać się do baterii z rur wodociągowych. Filtr chroni w ten sposób baterię przed trwałym uszkodzeniem, a jego zastosowanie jest często warunkiem przedłużenia gwarancji.

W przypadku baterii stojących montowanych bezpośrednio w podłodze łazienki warto zadbać o odpowiednie przygotowanie posadzki do instalacji syfonu i instalacji wodnej baterii.

Wannowe baterie podłogowe sprzedawane są w komplecie z modułem instalacyjnym (kasetą R-box), dzięki czemu wierzchnią część baterii zainstalujesz dopiero po ukończeniu prac budowlanych. Zaawansowany system mocujący zapewni długą żywotność i funkcjonalność baterii.

W każdym przypadku przy montażu baterii pamiętajmy o zabezpieczeniu jej chromowanej powierzchni przed porysowaniem. Nie kładźmy baterii bezpośrednio na betonowej podłodze. Renomowane marki dbają o jakość baterii również w trakcie transportu do klienta zabezpieczają chromowany korpus baterii umieszczając go w kartonie w specjalnym opakowaniu ochronnym.  

Źródło: Ravak


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA