REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mop do do łazienki – płaski czy okrągły

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 13 cze 2016 14:00
Mop do do łazienki – płaski czy okrągły
Fot. Shutterstock


Nowoczesna pani (i pan) domu nie myją podłogi w łazience na kolanach lecz mopem. Bez dotykania brudnej ścierki!

REKLAMA

Najwyższy czas zmienić przyzwyczajenia i wreszcie zrezygnować z tradycyjnych, nielubianych ścierek. Dotyczy to zarówno tych do mycia podłóg, jak i blatów, glazury oraz wszelkich innych powierzchni w łazienkach i kuchniach.

Na rynku jest tyle nowoczesnych produktów do sprzątania, że nie ma już potrzeby zmagania się z noszeniem wiader z wodą, pracą na kolanach, zniszczoną skórą dłoni i połamanymi paznokciami i oczywiście wyżymaniem ścierek.

Do sprzątania podłóg najwygodniejsze są mopy. Ich pierwowzorem były... zwykłe szczotki na długich kijach, ze ścierkami owiniętymi wokół włosia. Sprzątanie w ten sposób nie było komfortowe, na podłodze zostawały smugi, ale nie trzeba było pracować w niewygodnej pozycji, czyli na kolanach.

Mop płaski czy okrągły?

Mopy są dostępne w ogromnym wyborze. Na co zwrócić uwagę? Wyróżnia się dwa podstawowe typy mopów: płaskie oraz okrągłe (rotacyjne).

Dla jednych wygodniejsze są płaskie, dla innych - okrągłe. Jeśli jest możliwość, warto mieć w domowym arsenale obydwa.

Płaskimi łatwiej dotrzeć np. zakamarków przy listwach przypodłogowych czy narożników, okrągłe zaś wchłaniają więcej wilgoci, np. szybko się nimi sprząta zabłocą posadzkę czy zachlapaną łazienkę.

Wiaderko z wyżymaczką

Zarówno jedne, jak i drugie można kupić z wiaderkiem z wyżymaczką. Dzięki temu, aby umyć podłogę, w ogóle nie trzeba moczyć rąk. Wkłady czyszczące najczęściej są szyte, sznurkowe lub paskowe.

Producenci używają także różnych tkanin oraz włókien naturalnych i syntetycznych, jak bawełna, len czy wiskoza. Bardzo dobrze sprząta się nakładkami z mikrofibry. Nie zostawiają smug, kłaczków, są chłonne i czyszczą nawet bez użycia detergentów (na sucho i mokro).

Istotna jest też wysokość drążka – modele z regulacją wysokości można dostosować do wzrostu osoby sprzątającej, by jak najmniej się schylać podczas pracy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA