REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mop do podłogi – jaki wybrać do łazienki

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 27 kwi 2016 14:41
Mop do podłogi – jaki wybrać do łazienki
Fot. Shutterstock

Podłogę w łazience najwygodniej i najszybciej umyć mopem. Co ważne: nie trzeba schylać, a często także moczyć rąk. Jak mop wybrać, radzi ekspert marki Vileda.

REKLAMA

Magdalena Jaklewicz, Specjalista ds. Marketingu marki Vileda

Magdalena Jaklewicz _Specjalista ds. Marketingu marki Vileda.jpg
Magdalena Jaklewicz _Specjalista ds. Marketingu marki Vileda.jpg

Do mycia podłóg kafelkowych, glazury i terakoty idealnie nadaje się mop płaski, który zapewni równomierną siłę docisku na całej powierzchni stopy mopa.

Dobrej jakości mopy posiadają wielowłóknową konstrukcję wkładu i są zrobione z materiałów takich jak: mikrofibra, która ułatwia usuwanie brudu, bawełna – zapewniająca lepszą absorpcję cieczy oraz mikrowłókna umożliwiające precyzyjne dotarcie do fug pomiędzy płytkami, jak np. Mop Ultramax Micro&Cotton. Włókna mikroaktywne czyszczą bez potrzeby stosowania detergentów. Mop wyciska się bezdotykowo – bez konieczności brudzenia i moczenia rąk. Ponadto stopa mopa posiada ruchomy przegub, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Dla osób, którym zależy na pełnej dezynfekcji czyszczonych powierzchni, idealnym wyborem będzie mop parowy. Dzięki właściwościom pary usuwa 99,9% bakterii, co stanowi również o czystości i bezpieczeństwie naszych pociech. Ponadto dzięki regulacji wydzielanej pary może być stosowany nie tylko na terakocie, ale również na każdym rodzaju powierzchni w domu.

Aby zachować wysoki poziom higieny należy pamiętać o tym, by nabywać mopy, których wkłady możemy prać w pralce. Tym sposobem zachowamy ich świeżość i będą nam służyć dłużej.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA