REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Okna dachowe – jakie wybrać do łazienki na piętrze

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 24 kwi 2016 12:00
Okna dachowe – jakie wybrać do łazienki na piętrze
Łazienka na poddaszu. Proj. Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

To wielka przyjemność wylegiwać się w wannie i spoglądać w niebo. Okna dachowe w łazienkach na poddaszach, aby cieszyły latami, muszą być przystosowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

REKLAMA

Jeśli planujesz łazienkę na poddaszu, musisz pamiętać, że okna dachowe powinny być odporne na niszczące działanie wilgoci. Do wyboru masz modele z aluminium i tworzywa oraz wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem. Istotna jest też wentylacja, która zapobiega zaparowywaniu szyby i zagrzybieniu ścian w łazience.

Skuteczną wymianę powietrza zapewniają systemy wentylacyjne wbudowane w okna, działające nawet wtedy, gdy jest ono zamknięte.

Przed kupnem okna warto też zastanowić się, jak ma być ono otwierane. Do wyboru są modele obrotowe (z osią obrotu w połowie wysokości skrzydła), uchylne (z osią obrotu w górnej krawędzi) oraz okna uchylno-obrotowe, które łączą w sobie obydwa sposoby otwierania.

Sposób otwierania trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb, wysokości pomieszczenia, nachylenia dachu i rozmieszczenia łazienkowego wyposażenia. Warto to skonsultować ze sprzedawcą, tak by później nie trzeba było np. stawać na stołku, by otworzyć okno.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA