REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piękna skóra po zimie: przeczytaj, jak o nią zadbać

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 lut 2017 12:30
Piękna skóra po zimie: przeczytaj, jak o nią zadbać
Jako kurację upiększającą możemy traktować również zabiegi wodne, takie jak naprzemienny prysznic zimnym i ciepłym strumieniem. Fot. Fotochanell
Piękna skóra po zimie: przeczytaj, jak o nią zadbać
Piękna skóra po zimie: przeczytaj, jak o nią zadbać
Piękna skóra po zimie: przeczytaj, jak o nią zadbać

x

REKLAMA

Kilkumiesięczna ekspozycja na niskie temperatury sprawia, że ciało po zimie potrzebuje szczególnego traktowania. Nie oznacza to jednak, że wymaga wymyślnych i kosztownych kuracji. W regeneracji zmęczonej i przesuszonej skóry równie skutecznie pomogą domowe kąpiele i zabiegi wodne.

Zima nie sprzyja dobrej kondycji cery. Ogrzewanie zamkniętych pomieszczeń, nagłe zmiany temperatury, mróz i wiatr sprawiają, że skóra traci sprężystość i zdrowy koloryt. Staje się poszarzała, przesuszona i skłonna do podrażnień. Jeśli jednak nie doszło do zaawansowanych zmian o charakterze chorobowym czy alergicznym – wymagających konsultacji lekarza, pomóc jej możemy samodzielnie, stosując dość proste metody w SPA w domowym zaciszu.

Woda - dobroczynne remedium

Co ciekawe, już sama woda może mieć nieoceniony wpływ na stan skóry – szczególnie ta, którą wypijamy w ciągu dnia. Źródlana, mineralna, połączona z naturalnym sokiem, jako baza zupy lub herbacianego naparu – możliwości jej przyjmowania jest wiele. Niezależnie od formy, warto pamiętać, że odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa zdrowia i dobrego wyglądu. Specjaliści radzą, by w ciągu dnia spożywać łącznie ok. 2,5 l płynów.

Jako kurację upiększającą możemy traktować również zabiegi wodne, takie jak naprzemienny prysznic zimnym i ciepłym strumieniem. Wspomaga on walkę z nieestetycznym cellulitem, ale też - dzięki pozytywnemu wpływowi na ukrwienie, poprawia dotlenienie i odżywia skórę. Istotny jest również fakt, że pozwala pozbyć się szkodliwych toksyn i oczyścić pory. Efekt sprzyjającego urodzie prysznica wzmocni wykorzystanie ciepłej i zimnej wody o zróżnicowanym natężeniu.

- Prawidłowe wykonanie zabiegu ułatwiają natryski i deszczownie wyposażone w rączkę o kilkustopniowym systemie regulacji intensywności strumienia - radzi Katarzyna Choniawko z Grupy Armatura. – Tego typu funkcja pozwala na rozpoczęcie zabiegu od delikatnego masażu, powoli zwiększając siłę strumienia, aż po intensywny bicz wodny. Taka zmiana pozytywnie wpływa na krążenie krwi i regeneruje zarówno przeciążone mięśnie, jak i zmęczoną zimą skórę - dodaje ekspert.

Zabieg kontrolowany

Choć tego rodzaju zabiegi są korzystne dla zdrowia i urody, pamiętać należy jednak o pewnych przeciwskazaniach, takich jak choćby choroby serca albo ciąża. W takim przypadku ich stosowanie należy skonsultować z lekarzem. Dermatolodzy zwracają też uwagę na to, że kąpiel w zbyt gorącej wodzie może mieć negatywny wpływ na kondycję i wygląd skóry – dotyczy to zarówno ryzyka poparzenia, jak i utraty sprężystości, przesuszenia naskórka oraz pękania naczynek. Najlepsza temperatura to ta nieco wyższa od naturalnej ciepłoty ciała, czyli 37-40 stopni Celsjusza.

- W utrzymaniu stałej, preferowanej temperatury wody, bez konieczności każdorazowego dostosowywania ustawień pomocne są wannowe i prysznicowe baterie termostatyczne - podpowiada ekspert Grupy Armatura. - Tego typu armatura to również praktyczne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko poparzenia dzięki obecności specjalnej blokady. Jest ono szczególnie przydatne w domach, w których mieszkają małe dzieci lub osoby starsze - dodaje Katarzyna Choniawko.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA