REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piękne stopy – domowe kosmetyki zrobisz w łazience

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 29 kwi 2016 17:02
Piękne stopy – domowe kosmetyki zrobisz w łazience
Fot. Shutterstock

Sezon na sandałki, basen i klapki już niedługo. By mieć piękne stopy, warto już teraz o nie zadbać. Kosmetyki łatwo przygotować w zaciszu domowej łazienki. Oto przepisy.

REKLAMA

Nogi, które codziennie noszą nasze, nie zawsze przecież, lekkie ciało, zbyt często pomijane są w codziennej pielęgnacji, a ich problemy bywają nawet bagatelizowane. Twarz, szyja, dekolt, dłonie, czyli części najbardziej odkryte i widoczne dla świata zewnętrznego, jako pierwsze poddawane są skrupulatnym zabiegom pielęgnacyjnym i upiększającym.

Oliwka na żylaki

♦2 krople olejku cyprysowego
♦2 krople olejku cytrynowego
♦1 kropla olejku geraniowego

Olejki rozpuścić w łyżce naturalnego oleju. Taką miksturę delikatnie wcierać w skórę kończyn rozpoczynając od stóp w kierunku serca. Zabieg należy powtarzać regularnie, raz dziennie wieczorem, przez minimum cztery tygodnie.

Oliwka na grzybicę stóp

♦50 ml oleju roślinnego
♦po 5 kropli olejku drzewa herbacianego i lawendowego

Olejki rozpuścić w oleju. Tak przygotowaną miksturą smarować zmienione miejsca od trzech do czterech razy dziennie.

Tonik na grzybicę stóp

♦100 ml przegotowanej lub mineralnej wody
♦po 5 kropli olejku drzewa herbacianego i lawendowego

Olejki rozpuścić w wodzie. Tak przygotowaną miksturą smarować zmienione miejsca od trzech do czterech razy dziennie.

Oliwka na grzybicę paznokci

♦10 kropli olejku drzewa herbacianego
♦10 kropli olejku manuka
♦1 łyżeczka oleju z nasion winogron

Olejki wymieszać z olejem. Następnie, by osiągnąć efekt terapeutyczny, wacikiem na patyczku nacieramy płytkę paznokcia dwa razy dziennie, pozostawiając mieszankę na piętnaście minut, po czym zmyć ją wodą z mydłem.

Nasz ekspert

Dr Iwona Konopacka-Brud - absolwentka Politechniki Warszawskiej. Tytuł Doktora Nauk Technicznych uzyskała w Instytucie Chemii Przemysłowej. Pracownik naukowy Instytutu, od 1991 r. kierownik Laboratorium Badawczego, a od 2006 r. Dyrektor do Spraw Badawczych Pollena-Aroma.

Stworzyła markę Dr Beta – serię kosmetyków naturalnych opartych o substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych oraz receptury aromaterapeutyczne, w których stosowane są olejki.

Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz redaktor naczelna czasopisma naukowego „Aromaterapia”. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA